Assassin’s Creed’in Yeni Oyunu Infinity Tamamen Online Bir Oyun Olabilir

Ubisoft, Assassin’s Creed’in yeni oyunu Infinity ile online dünyaya geçiş yapmayı düşünüyor.

Ubisoft, GTA V ve Fortnite gibi online oyunların finansal getirisini örnek alarak benzer bir metotu kendilerine de uygulamak istiyor. Assassin’s Creed, 2017 yılından beri her sene veya iki senede bir çıkan ve tamamen bitirmesi 100 saate yakın süren bir oyun serisi. Ubisoft Entertainment, Infinity kod adıyla bilinen ve zaman içerisinde genişleyen online bir oyun çıkartmayı düşünüyor. 

Kimliğini vermek istemeyen kişiler, önceki Assassin's Creed oyunlarının her biri antik Yunanistan veya Ptolemaios Mısır gibi belirli tarihsel ortamlarda ortaya çıkarken, Infinity, çıkışından itibaren bu seçeneklerin oyunun içine dahil olacağını söylediler. Platformdaki oyunlar birbirinden farklı olarak görülse de aslında birbirlerine bağlı olacaklar.

Henüz açıklanmamış olan bu projeyle alakalı birçok kulis haberi bulunuyor fakat piyasa ile buluşması henüz yakın bir zamanda olacakmış gibi görünmüyor. Şirketin geçen sene olan #MeToo hareketinden de oldukça etkilenildiği gözüküyor. Ubisoft’un sözcüsü, proje ile konuşmaya her ne kadar sıcak bakmasa da, Infinity projesinin varlığını da reddetmedi. Sözcü, “seriye daha uyumlu ve fanlarının beklentilerini aşmayı” hedeflediğini belirterek, cinsel taciz olayları ile ilgili her türlü iddiayı itinayla araştırdıklarını ve önlem aldıklarını belirtti.

Ubisoft, dünyadaki en popüler aksiyon-macera oyunlarından biri olan Assassin’s Creed’i ilk olarak 2007’de yayınlamıştı. 2007’den bu yana büyün oyunları 155 milyon kopya satarak, Ubisoft’un en büyük serisi haline geldi. Fortnite ve Grand Theft Auto 5 gibi oyunlar, oyun içi içerikleriyle oyuncuları kendilerinde tutup uzun yıllarca aktif bir şekilde oynanabilir olmaları sağlanıyor.

Nisan ayında Ubisoft, Montreal ve Quebec geliştiricilerini birleştirdi. Şimdi, Infinity üzerinde işbirliği yapacaklar ve her biri kendi yönetmenine sahip olacak, ancak Quebec, Assassin’s Creed franchise'ının bütün sorumluluğunu üstlenecek. Konuyla ilgili olan insanlar,, iki stüdyo arasında uzun zamandır büyük bir rekabetin olduğunu, bu yüzden bu değişim bazı baş ağrılarına neden olabileceğini söylüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap