Assassin's Creed Valhalla Açılmama Hatası (Çözüm)

Assassin's Creed Valhalla bir süredir oyun dünyasında varlık gösteren bir başlık olmasına rağmen birçok oyuncu hala oyunun açılmaması veya yükleme ekranında takılıp kalması gibi sorunlarla boğuşuyor. Aynı sorunla karşı karşıya olmanız durumunda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Assassin's Creed Valhalla gibi yoğun etkinliklerle dolu bir video oyununu oynamadan önce kurulumunuzun oyun için minimum gereksinimleri karşıladığından emin olmalısınız. Bunun için Assassin's Creed Valhalla sistem gereksinimleri kısmına göz atabilirsiniz.

1. Oyunu yönetici olarak çalıştırmak

Assassin's creed Valhalla oyununa gerekli yönetim izinleri vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde oyununu düzgün çalışmasını sağlayabilirsiniz. Oyuna yönetici iznini nasıl vereceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bu adımları takip etmenizi öneririz.

 • Ubisoft Connect istemcisini çalıştırın. Ardından Games sekmesine gidin.
 • Games kısmında Assassin's Creed Valhalla seçeneğine gelin ve ardından üçgen şeklindeki seçeneğe tıklayın. Daha sonra "View game details" seçeneğini seçin.
 • Sol panelden Properties seçeneğini seçin ve Open Folder butonuna tıklayın.
 • Dosyaların açıldığı yerde ACValhalla.exe dosyasına tıklayın ve Özellikler deyin.

Uyumluluk sekmesine geçiş yapın. Burada "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tik atın ve Tamam deyin. Daha sonra doğrudan yükleme klasöründen ACValhalla.exe dosyasını çalıştırın. Hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

2. Dosya bütünlüğünü kontrol etmek

Assassin's Creed Valhalla oyunu normal olarak çalışmıyorsa dosya bütünlüğünü kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Eksik veya bozuk dosyalar varsa, bu yöntemle hepsini doğrulayacak ve düzeltebileceksiniz. Aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 • Ubisoft Connect istemcisini çalıştırın ve Games sekmesine gidin.
 • Burada Assassin's Creed Valhalla oyununu bulun ve üçgen işaretine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan seçeneklerden Verify files seçeneğini tıklayın.

Dosya bütünlüğünü doğrulamak bir süre devam edecek bir işlemdir. Bunun için sabırlı olmanız gerekmektedir. Dosya bütünlüğünü kontrol etme işlemi tamamlandıktan sonra oyunu tekrardan çalıştırın ve problemin devam edip etmediğine göz atın.

3. Ekran kartı sürücülerini güncellemek

Assassin's Creed Valhalla oyununun açılmama sebebi eskimiş veya bozulmuş ekran kartı sürücüsü olabilecektir. Bu sorunu çözebilmek için basit bir biçimde ekran kartı sürücüsünü güncellemeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki seçeneklere bakabilirsiniz.

 • Ekran kartınız NVIDIA ise NVIDIA sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız AMD ise AMD sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız Intel ise Intel sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme yaparken Windows versiyonunuz ile uyumlu olan sürücüleri seçmeyi ihmal etmeyin. Aksi durumda daha farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Doğru sürücüyü indirdikten sonra yükleme talimatlarını takip ederek onu sisteminize yükleyin.

4. Oyunu yeniden yüklemek

Yukarıda yer alan adımların herhangi birisi işinize yaramadıysa bu durumda oyunu yeniden yüklemeyi düşünebilirsiniz. Birçok oyuncu oyunu yeniden yükledikten sonra açılmama veya yükleme ekranında takılı kalma gibi sorunların çözüldüğünü bildirmiştir.

 • Ubisoft Connect'i çalıştırın ve Games kısmına geçiş yapın.
 • Assassin's Creed Valhalla oyununu bulun ve üçgen işaretine tıklayın.

Seçenekler arasında Uninstall diye bir seçenek göreceksiniz. Buna tıklayın ve oyunu sisteminizden kaldırın. Bir sonraki yükleme denemesinde Ubisoft Connect uygulaması nerede yüklüyse oyunu oraya yüklemeye çalışın ve hatanın giderilip giderilmediğini kontrol edin.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yapılmış Yorumlar (2)

22 Aralık 2021, 21:12

Bu kadar çok şey yazıpta hiç birşey anlatmamak bu olsa gerek.

Kaan Karadeniz
22 Aralık 2021, 23:10

Tam olarak nereyi anlamadınız? Neresini "hiçbir şey anlatılmamış" olarak buldunuz? Sunulan 4 adımdan herhangi birisini denediniz mi? Denediyseniz ne gibi bir sonuç elde ettiniz veya ne bekliyordunuz elde edemediniz? Cevabınızı bekliyor olacağım ve buna uygun cevap vereceğim. Ezbere yorum yapmayalım lütfen.

Yorum Yap