Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Assassin's Creed: Origins Sistem Gereksinimleri

Assassin's Creed: Origins, Ubisoft tarafından geliştirilmiş bir aksiyon macera oyunudur. Assassin's Creed serisinin onuncu büyük parçasıdır ve Assassin's Creed: Syndicate isimli oyunun halefidir. Hikayesi, Antik Mısır'da Ptolemaios döneminin sonlarında geçer. Peki, Assassin's Creed: Origins sistem gereksinimleri nelerdir?

Assassin's Creed: Origins, üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan gizlilik odaklı bir aksiyon macera oyunudur. Oyuncular görevleri tamamlayarak hikayede belirlenmiş senaryo boyunca hareket ederler. Görevler dışında oyuncunun açık dünya ortamında vakit geçirmesi mümkündür. Bunu yürüyerek, at sırtında ve deve sırtında gibi çeşitli şekillerde gerçekleştirebilir.

Açık dünya, uçsuz bucaksız çöller, vahaları, gölleri, İskenderiye gibi antik şehirleri içeren tüm Mısır'ı kapsar. Oyuncunun su altına dalış yapabilmesi, gölleri ve nehirleri keşfedebilmesi mümkündür. Tüm bu keşifler sırasında oyuncular oynanamayan ama yardıma ihtiyacı olan karakterlerle karşılaşırlar.

Genel olarak mahkumları kurtarmayı, düşmanları yenmeyi, eşyaları toplamayı veya ilgilenilen eşyaları araştırmayı içeren bu yan görevler, genellikle kontrol edilen karakteri hazinelerin bulunabileceği ilgi alanlarına götürür. Oyun boyunca oyuncular mezarları ve piramitleri keşfedebilirler, haydut sığınaklarına baskın yapabilirler, nadir bulunan ganimetleri elde etmek için çeşitli bulmacaları çözmeye çalışabilirler.

Assassin's Creed: Origins Sistem Gereksinimleri

Assassin's Creed: Origins oyununu 1080p çözünürlükte 60 FPS alacak şekilde oynamak istiyorsanız en az AMD FX-8350 seviyesinde bir işlemciye ve NVIDIA GeForce GTX 760 seviyesinde bir ekran kartına ihtiyacınız olacaktır. Assassin's Creed: Origins kaç GB diye merak ediyorsanız oyun 42 GB yer kaplamaktadır.

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • İşlemci: AMD FX-6350
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Depolama: 42 GB boş alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 7 / 10
  • İşlemci: AMD FX-8350
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama: 42 GB boş alan

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap