Erdoğan'dan Aşı Takvimi ve Kısıtlamalarla İlgili Açıklamalar

Hayatımızı her alanda etkileyen COVID-19 salgını için 2021 yılına büyük umutlarla giren ülkemizde gözler ilk kabine toplantısı sonrasında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'da idi. Erdoğan, en merak edilen konulardan biri olan koronavirüs kısıtlamalarının kalkıp kalkmayacağı ve aşı takviminin nasıl uygulanacağı konusunda açıklamalar yaptı.

Yapılan açıklamalara göre COVID-19 aşısının bu haftadan itibaren uygulanmaya başlayacağını söyleyen Erdoğan, alınan tedbirler doğrultusunda salgının artış hızının ciddi bir oranda gerilediğini ve bu durumun sağlık sisteminin üzerine binen yükü hafiflettiğini de sözlerine ekledi. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamanın tam metni:

"Aldığımız tedbirler sayesinde salgının artış hızını geriletmeyi başardık. Salgının sağlık sistemi üzerindeki yükü önemli ölçüde hafifledi. 83 milyon hep birlikte gayret göstermemiz gerekiyor. Hayatımızı kendimizi salgından koruyacak tedbirlerle sürdürmeye mecburuz. Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız.

Gelinen aşamada salgınla mücadelede önemli husus aşı çalışmalarıdır. Hali hazırda Çin menşeli aşıyı ülkemize getirmeye başladık. 3 milyon doz aşı şu an ülkemize geldi. Gereken test süreçleri tamamlanır tamamlanmaz uygulamasına geçecektir. Sayın Bakan bu hafta sonuna kadar buna başlayacağız değil mi? Perşembe veya cuma olur diyor. Perşembe veya cuma bu kampanyamız başlamış olacak.

En önemlisi kendi aşımızı geliştirme çabalarıdır. İnşallah hep birlikte bu musibetin de üstesinden gelecek, hedeflerimize doğru tam kapasiteyle yürümeye devam edeceğiz."

Bu açıklamalarla birlikte koronavirüs kısıtlamalarının ne zaman ve ne şekilde kalkacağına, koronavirüs aşısının ne zaman yapılmaya başlayacağına dair akıllardaki sorulara cevap verilmiş olundu.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap