Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Ashe Karşısında Nasıl Oynanır?

Ashe counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Ashe karşısında yardımcı olacaktır.

Ashe özel yeteneğine kavuştuğu zaman dikkatli olman gerekir. Sana dilediği zaman sersemletme etkisini uygulayabileceği için çok tetikte oynaman gerekir. Özellikle ormancı takım arkadaşından destek alarak yapacağı baskınlara karşı çok dikkatli olmalısın.

Ashe herhangi bir kaçış yeteneği olmayan şampiyonlardan biridir. Aynı zamanda yetenek kitinde sürdürülebilirlik konusunda herhangi bir beceri yoktur. Bunları avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin. Ona sürekli olarak rahatsız edici hasar verebilirsin.

Ashe'in ekstra hasar vermesine engel olabilmek için minyon birliklerinin arkasında kalmaya çalışmalısın. Minyon birlikleri W yeteneğini engelleyebilecek olduğundan ekstra hasar almazsın. Ancak açık hedef olursan Ashe bunu kullanmaya çalışacaktır.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ashe son derece hareketsiz bir şampiyondur ve aynı zamanda dayanıksızdır. Onu pozisyonunun dışında yakalamaya çalışmalısın. Olabildiğince hızlı bir biçimde bir şekilde onu etkisiz bırakıp mücadeleleri kazanmaya çalışmalısın.

Orta koridordaki şampiyonların hareketlerini takip etmelisin. Çünkü Ashe zaman zaman özel yeteneğini orta koridora doğru kullanabilecektir. Bu onun uzaktan bile olsa mücadele başlatabilme potansiyelinin olduğu anlamına gelir.

Ashe bir şekilde E yeteneğini kullanarak yerini tespit etmişse yer değiştirmeye çalışmalısın. Takım savaşlarının gidişatı açısından bu yer değişikliği önemlidir. Özellikle takım olarak bir görevi yerine getirmeye çalışırken bu yeteneği fark edersen geri çıkmak için ısrarcı olmalısın.

Potansiyel

Ashe uzun süren her türlü mücadeleden güçlü çıkabilecek bir şampiyondur. Çünkü bu sayede Q yeteneğini aktif etme başarısı gösterir. Hasar takaslarını abartmamalı ve tadında bırakmalısın. Farklı bir senaryonun yaşanmasına engel olmak için çaba göstermelisin.

Ashe 6. seviye olduktan sonra kendi kendine yeten bir şampiyondur. Özel yeteneğini çok farklı biçimlerde kullanabilir. Ancak özel yeteneği bekleme süresinde olduğunda ona karşı çeşitli hamleler yapmaya çalışmalısın. Ashe, Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını bitirince çok fazla hasar vermeye başlar.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap