Ashe CT (Counter): Ashe Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Ashe CT (Ashe counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Ashe karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-11]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Ashe karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Ashe karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Ashe counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Ashe counter taktikleri

Ashe özel yeteneğine kavuştuğu zaman dikkatli olman gerekir. Sana dilediği zaman sersemletme etkisini uygulayabileceği için çok tetikte oynaman gerekir. Özellikle ormancı takım arkadaşından destek alarak yapacağı baskınlara karşı çok dikkatli olmalısın.

Ashe herhangi bir kaçış yeteneği olmayan şampiyonlardan biridir. Aynı zamanda yetenek kitinde sürdürülebilirlik konusunda herhangi bir beceri yoktur. Bunları avantajlı bir şekilde kullanmaya çalışabilirsin. Ona sürekli olarak rahatsız edici hasar verebilirsin.

Ashe'in ekstra hasar vermesine engel olabilmek için minyon birliklerinin arkasında kalmaya çalışmalısın. Minyon birlikleri W yeteneğini engelleyebilecek olduğundan ekstra hasar almazsın. Ancak açık hedef olursan Ashe bunu kullanmaya çalışacaktır.

Ashe counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Ashe son derece hareketsiz bir şampiyondur ve aynı zamanda dayanıksızdır. Onu pozisyonunun dışında yakalamaya çalışmalısın. Olabildiğince hızlı bir biçimde bir şekilde onu etkisiz bırakıp mücadeleleri kazanmaya çalışmalısın.

Orta koridordaki şampiyonların hareketlerini takip etmelisin. Çünkü Ashe zaman zaman özel yeteneğini orta koridora doğru kullanabilecektir. Bu onun uzaktan bile olsa mücadele başlatabilme potansiyelinin olduğu anlamına gelir.

Ashe bir şekilde E yeteneğini kullanarak yerini tespit etmişse yer değiştirmeye çalışmalısın. Takım savaşlarının gidişatı açısından bu yer değişikliği önemlidir. Özellikle takım olarak bir görevi yerine getirmeye çalışırken bu yeteneği fark edersen geri çıkmak için ısrarcı olmalısın.

Ashe'in potansiyeli

Ashe uzun süren her türlü mücadeleden güçlü çıkabilecek bir şampiyondur. Çünkü bu sayede Q yeteneğini aktif etme başarısı gösterir. Hasar takaslarını abartmamalı ve tadında bırakmalısın. Farklı bir senaryonun yaşanmasına engel olmak için çaba göstermelisin.

Ashe 6. seviye olduktan sonra kendi kendine yeten bir şampiyondur. Özel yeteneğini çok farklı biçimlerde kullanabilir. Ancak özel yeteneği bekleme süresinde olduğunda ona karşı çeşitli hamleler yapmaya çalışmalısın. Ashe, Mahvolmuş Kralın Kılıcı eşyasını bitirince çok fazla hasar vermeye başlar.

Ashe'in W yeteneği minyonların içinden geçerek ilerlemez. Potansiyelini hiçe harcamak istemiyorsan buna dikkat etmelisin. Rakip minyon arkasına saklandığında yeteneğini boşa kullanmamalısın. Ayrıca Q yeteneğinin dolumlarını biriktirerek mücadelelerde avantaj elde etmeye çalışmalısın.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap