Apple’dan SharePlay İçin Özel Açıklama

Apple tarafından yapılan son dakika açıklamasında, iOS 15 ile birlikte tanıtılması beklenen SharePlay özelliğinin ertelendiği belirtildi. 

Apple tarafından yayınlanan son açıklamada, geliştiriciler için önemli bir planlama aktarıldı. Şirket iOS 15 sürümleri ile birlikte kullanıma sunmayı planladığı SharePlay’i erteleme kararı aldı. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yaparak durumu aktaran Apple, mevcut özelliğin iOS 15'in sonraki güncellemesinde kullanacağını belirtti.

SharePlay gecikecek!

Apple, SharePlay'in iOS 15, iPadOS 15 ve tvOS 15 6. geliştirici beta sürümlerinde devre dışı bırakıldığını belirtti. macOS platformunda ise Beta 6 ile birlikte özellik devre dışı kalacak. Erteleme kararı ile birlikte geliştiriciler için daha fazla test imkanı yaratılmış olacak.

Şirket tarafından geliştiricilere yönelik yapılan açıklamalarda “ SharePlay, bu sonbaharda ilk sürümlerinde kullanım için de devre dışı bırakılacak. SharePlay, gelecekteki geliştirici beta sürümlerinde tekrar kullanılmak üzere etkinleştirilecek ve bu sonbaharda daha sonraki yazılım güncellemelerinde halka açılacak. Ekibiniz, bu geliştirme profilini yükleyerek uygulamalarınız için SharePlay desteği geliştirmeye devam edebilir.” denildi.

SharePlay özelliği ön plana çıkarılmıştı!

SharePlay, özellikle Haziran ayında yapılan tanıtımlarda ön plana çıkarılmış ve iOS 15’te yer alacak en büyük yeniliklerden birisi olarak tanıtılmıştı. Kullanıcıların FaceTime üzerinden birlikte televizyon şovlarını, TV filmlerini izlemesini v Apple müzik çalma listelerini paylaşmasına imkan tanıyacak SharePlay, Apple kullanıcıları tarafından da ilgiyle takip edilmişti. Şirket mevcut erteleme ile ilgili somut ifadeler kullanmadı. Apple kullanıcılarının bir süre daha özellik için beklemesi gerekecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap