Apple’dan FaceTime için SharePlay Desteği

FaceTime için yeni bir güncelleme yapan Apple, yeni güncelleme sayesinde SharePlay desteğinin kullanılmasını sağlayacak. Yeni özellik, uygulamada verimliliği arttıracak.

Apple kullanıcılarının görüntülü görüşme yapmak için en çok tercih ettiği uygulamalardan bir tanesi FaceTime. Pek çok farklı özellik ile kişilerin kolay ve sorunsuz bir şekilde görüntülü görüşmeler yapmasına imkan tanıyan Apple, WWDC21'de iOS 15, iPadOS 15 ve macOS Monterey'de FaceTime'a gelen yeni bir özelliği duyurdu. Yeni özellik ile FaceTime’da ekran paylaşımı yapılabilecek.

FaceTime için SharePlay Desteği Ne İfade Ediyor?

FaceTime için geliştirilen yeni özellik kullanıcıların ekran paylaşmasını kolay hale getiriyor. FaceTime ile birlikte multimedya içeriklerini izlemek, müzik dinlemek ya da film gibi daha uzun içerikleri takip edebilmek mümkün. Böylece içerik konusunda sınırsız bir seçeneğe sahip olacak kullanıcılar, ortak bir şekilde kullanacakları FaceTime ile pek çok farklı etkinliği birlikte yapma şansına sahip olacak. Birlikte TikTok videoları izlemek ya da Twitch üzerinden yeni bir oyun etkinliğine katılmak buna dahil. Üstelik Apple mevcut özellikten yararlanmak için Apple cihaz sahibi olma şartını da ortadan kaldırıyor. Öyle ki FaceTime oturumları için oluşturulacak bir bağlantının sahip olunması, FaceTime kullanmak için yeterli.

Kullanıcılar mevcut bir tarayıcı üzerinden bağlantı ile FaceTime grup görüşmelerine katılarak aynı şekilde paylaşılan içerikleri izlemeye başlayabilecek. Mevcut özellik, pandemi döneminde kullanıcılar için oldukça yararlı olabilir. Uzak mesafelere rağmen bir arada bulunmak, sohbet etmek ve bir yandan film izlemek ya da benzer içerikler ile keyifli bir şekilde vakit geçirmek FaceTime için geliştirilen yeni özellik ile mümkün.

SharePlay; HBO Max, Apple Music, TikTok, Twitch, Disney+, Hulu, MasterClass, PlutoTV ve Paramount+, ESPN+ desteğine şu anda sahip. Kısa süre içerisinde daha fazla özellik için geliştirme alacak FaceTime, böylece ekran ve içerik paylaşımı konusunda da herhangi bir kısıtlama sunmayacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap