Apple Yeni Hizmeti Apple Music TV'yi Yayın Hayatına Başlattı

Apple, "özel yeni müzik videolarını, seçilmiş müzik videosu bloklarını, canlı şovları ve etkinliklerin yanı sıra liste geri sayımlarını ve konuları" içerecek, popüler müzik videolarından oluşan 24 saatlik canlı yayın uygulaması olan Apple Music TV'yi yayın hayatına başlattı.

Apple Music TV şimdilik sadece ABD'de ikamet eden kullanıcılar tarafından erişilebilir olacak. Dileyenler Apple Music uygulaması veya Apple TV uygulaması üzerinden bu hizmete erişebilecekler. Kullanıcıların tek yapması gereken göz atma sekmesini gözden geçirmek olacak.

Apple'ın bu servisi, ABD'de Apple Music'te tüm zamanların en çok dinlenen 100 şarkısının geri sayımıyla 19 Eki Pazartesi sabahı başlangıcını gerçekleştirdi. 22 Ekim Perşembe günü, Bruce Springsteens'in "Letter to You" albümünün çıkışı için özel bir yayın günü gerçekleştirildi.

Bu adım, yıllarca süren spekülasyonların son bulmasına neden oldu. Çünkü uzun bir süredir Apple'ın YouTube, Vevo ve geçmişte MTV'nin hakim olduğu müzik videosu alanına ne zaman ve nasıl gireceği konuşuluyordu. Apple Music TV adımıyla Apple bunu gerçekleştirmiş oldu.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap