Apple, Windows 10 ve Xbox İçin 'Müzik ve Podcast' Uygulaması Geliştiriyor

Apple'la ilgili bugün ortaya bir iddia atıldı. İddiaya göre Apple, 'Müzik ve Podcast' adını verdiği yeni bir uygulamayı Windows 10 ve Xbox kullanıcılarına sunacak. Apple TV'nin ardından yeni bir uygulama geliştirdiği iddia edilen Apple, konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft'un Xbox konsolları için Apple TV uygulamasını hayata geçiren Apple, Microsoft'un platformlarına yavaş yavaş dahil olacağının sinyallerini vermişti. Bugün bu sinyalleri doğrular nitelikte bir iddia ortaya atıldı. İddia Apple'ın yeni bir uygulama geliştirdiği yönündeydi.

Apple Müzik ve Podcast'ler adı ile geliştirildiği iddia edilen uygulama, Xbox oyun konsolları için yayınlanacak. Yeni uygulamanın Windows 10 kullanıcıları içinde yayınlanma olasılığı olduğu söyleniyor. 9to5Mac'in yaptığı habere göre Apple, Xbox kullanıcıları ile sınırlı kalmayıp Windows 10 kullanıcıları içinde uygulamayı yayınlayacak. Ancak şuan için uygulamanın Windows 10 ile uyumlu olup olmayacağı konusunda kaynaklardan gelen bir doğrulama bulunmuyor.

Apple Müzik ve Podcast Uygulaması Ne Zaman Yayınlanacak

Apple Müzik ve Podcast uygulamasının ne zaman yayınlanacağı ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Fakat Apple'ın Apple TV'yi Xbox oyun konsollarına getireceği haberleri eylül ayında ortaya çıkmış ve aralık ayında uygulama yayınlanmıştı. Aynı zaman aralığında yeni uygulamanın gelme ihtimali olabilir.

2019 kasım ayında Microsoft platformlarında Apple'ın uygulama yayınlayacağı iddiaları ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bu iddianın kaynağı ise Apple'ın, Linkedln üzerinden yayınladığı bir iş ilanı olmuştu. Yayınlanan iş ilanında UWP (Universal Windows Platform) tecrübeli adayların avantajlı olacağı belirtilmişti.

Windows için yayınlanan iTunes uygulaması Microsoft Store'da halen bulunuyor. Ancak film, müzik ve podcast'lere ulaşım sağlayan uygulama 2 sene önce rafa kalkmıştı. Çünkü Apple, iTunes'ın tüm içeriklerini Apple TV, Apple Müzik ve Apple Podcast'ler uygulamaları ile farklı farklı sunmaya başlamıştı.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap