Apple Watch’a Yürüyüş Hikayeleri Geliyor

Apple, watchOS 7.3 versiyonu ile birlikte kullanıcıların yürüyüş sırasında hikayeler dinlemesine imkan tanıyacak yenilikleri sunuyor.

Apple tarafından geçtiğimiz dönemlerde başlatılan Apple Fitness+ için yeniliklerine devam ediyor. Apple Watch işletim sistemi olarak geliştirilen watchOS için yapılan 7.3 sürüm notlu yeni güncellemede en dikkat çeken yeniliklerden birisi yürüme süresine yönelik yürüyüş hikayelerinin dinlenebilmesi oldu.

Apple Watch yürüyüş hikayeleri nasıl dinlenecek?

Yayınlanan resmi raporlara ve tanıtım videolarına göre mevcut özellik sadece Apple Fitness+ üyeleri için aktif olacak. Aboneler Apple Watch üzerinden antrenman uygulamasını açarak, yürüme süresini belirleyebilecek ve bu süreye uygun sesli yürüyüş hikayelerinden birisini açarak yürüyüşünü başlatabilecek. Sürenin seçilebilir olması da yürüyüş boyunca kullanıcıların ilham verici hikayeler dinlemesini sağlayacak. Hikaye bittiğinde ise yürüyüş süresi de tamamlanmış olacak. Böylece kullanıcılar, yürüyüşteki zaman takibini de kolay bir şekilde yapabilecek.  Ünlü isimlerin ilham verici, motive edici hikayelerini içeren Apple Watch yürüyüş hikâyelerinde içeriklerin kısa süre içerisinde daha zengin hale getirilmesi bekleniyor.

Şu anda sadece belirli kullanıcı ile kapalı bir şekilde testleri yapılan güncelleme, önümüzdeki hafta itibariyle cihazlara sunulacak. Yürüme süresi ve hikayeler ile ilgili ayarlar watchOS 7.3 ve iOS 14.4 güncellemesi alabilen tüm cihazlarda kullanılabilecek.

Spor ve antrenmanlar için Apple Fitness+ ile yeni bir dönem başlatan Apple, anlaştığı özel spor eğitmenleri ile her hafta yeni içeriklerle kullanıcıları motive etmeyi hedefliyor. Üstelik saat üzerinden alınan veriler ile yakılan kalori, kalp atış hızı gibi pek çok veriyi de sisteme ekleyen teknoloji devi, geleceğin spor etkinliklerine yönelik de önemli izler sunuyor.

Özellik Türkiye’de kullanılamayacak!

İlgili özellik şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve İngiltere’de kullanılabilecek. Çünkü Apple tarafından geliştirilen Apple Fitness+ sistemi sadece bu ülkelere açılmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap