Apple Watch Kayışları Yeni Seriyle Uyumlu Olmayacak!

Piyasaya sunulacak 7. nesil Apple Watch için gündeme gelen iddialar Apple hayranlarını biraz kızdırdı. İddialara göre bugüne kadar geliştirilen kayışlar yeni nesil ile uyumlu olmayacak.

Apple piyasaya sürdüğü yeni ürünlerde farklı bir pazarlama stratejisi uyguluyor. Bu kapsamda kullanıcıların her zaman yüksek fiyatlar ile yeni harcamalar yapmasına neden olan Apple, piyasaya süreceği yeni akıllı saatlerde de benzer bir strateji ile müşterilerinin karşısına çıkabilir.

Apple Watch 7 boyutları değişecek!

Gündeme gelen son raporlarda, Apple Watch 7 serisi için farklı bir tasarımın tercih edildiği ve bu nedenle de şu anda satışta olan tüm kayışların yeni modeller ile uyumlu olmayacağı öne sürüldü. Ağustos ayı içerisinde yapılan sızdırmalarda da yeni akıllı saatlerin 41 mm ve 45 mm olacağı belirtilmişti. Paylaşılan sonra rapor, Ağustos ayında yapılan sızdırmayı desteklerken bugüne kadar geliştirilen saatlerden boyutları ile farklı olacak yeni seri, böylece kayış başta olmak üzere pek çok aksesuarın yeni modellerde kullanılmamasına neden olacak.

Daha büyük bir kasa ve büyük ekranlar ile desteklenecek akıllı saatler, her ne kadar kullanıcılar için daha cazip olsa da kayış gibi pahalı aksesuarları yeni saatlerde kullanamayacak olan kullanıcıların fazladan harcama yapması gerekecek. Oysa bugüne kadarki süreçte Apple aynı ölçülerde ürettiği akıllı saatlerinde, kayış gibi pek çok aksesuarın kullanılmasına ve yeni akıllı saate geçişin daha ekonomik olmasını sağlıyordu. 

En son 2018'de değişiklik yapan Apple, Watch Series 4 ile cihazları 38 mm ve 42 mm olarak değiştirmişti. Aradan geçen 3 yıllık aranın ardından akıllı saatleri yeni bir değişiklik daha bekliyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap