Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple Watch için yeni güncelleme

Apple Watch 5 ve SE modellerindeki şarj sorunlarını gidermek için yeni güncelleme yayınlayan Apple, çözüm bulamazsa ücretsiz onarım desteği sunacak.

Apple, Watch 5 ve SE modellerinde şarj sorunu için çözüm yolları aramaya devam ediyor. şarjın durmasına neden olan ve kullanıcıların şarj sorunu yaşamasına neden olan soruna yönelik yeni bir güncelleme yayınlandı. Yeni yayınlanan watchOS güncellemesi kademeli bir şekilde cihazlara gönderilmeye başlandı.

Süreç takip edilecek

Apple tarafından yapılan paylaşıma göre belirtilen modellerde şarjın durmasına neden olan sorun için kullanıcıların hemen watchOS 7.3.1 sürüme geçmesi öneriliyor. Kullanıcılar yeni güncelleme sonrasında şarj için başka bir süreç izlemesi gerekiyor. Apple bildirimlerine göre saatin şarj cihazına yerleştirilmesi sonrasında en az 30 dakika beklenmesi gerekiyor. Mevcut güncelleme sonrasında cihazlarda test yapacak kullanıcılardan geri bildirim alacak Apple, güncellemenin çözüm olmaması halinde saatleri geri çağıracak.

Ücretsiz onarım programı başlayabilir

Akıllı saatlerde güncelleme ile sorun çözülmezse Apple, tüm kullanıcılara çağrı yapacak. Apple, kullanıcılara posta ile onarım desteği sağlayabilmek adına tüm kullanıcıların Apple Destek üzerinden iletişime geçme gerektiğini belirtiyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap