Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple Watch İçin En İyi 8 Müzik Uygulaması

Müziğin sizin için çok önemli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla size en iyi deneyimi sunacak çeşitli müzik uygulamaları ile tanışmanızı istiyoruz. Bunlardan birçoğu tanıdık gelecektir ama içlerinde pek bilmediğiniz uygulamalar olabileceğini unutmamalısınız.

Apple Watch müzik uygulamalarının en önemli yanlarından birisi saatinizde sorunsuz bir biçimde çalışmalarıdır. Bunun için geliştirilmiş çeşitli özel kullanıcı panellerine sahiptirler. Kesintisiz müziğin tadını çıkartmak için tek yapmanız gereken uygulamayı yüklemektir.

1. Spotify

Spotify bildiğiniz bir uygulama olacaktır. Spotify artık müzik ve podcast çalışmalarını doğrudan Apple Watch uygulamasına aktarmaya başlamıştır. Bu yüzden kullanırken iPhone gerektirmemektedir. Hala çevrimdışı oynatma listesi desteği yoktur ama gelecekte gelebileceğini düşünüyoruz.

Akış özelliğinden yararlanmak için öncelikle bir ağ bağlantısına ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Saatinizde akış yapmak istiyorsanız bu sizin için yeterli olacaktır. Spotify'ın ana uygulaması elbette en önemli dostunuz olacaktır. Böylece saatinizdeki akışı kontrol edebileceksiniz.

2. iHeart

En başından belirtmek gerekirse bu uygulama bölgesel sınırlamalara sahiptir. iHeart müzik konusunda en yeni hizmetlerden birisidir. Radyo devinin yeni Apple Watch uygulaması hizmetin önerilerine, çalma listelerine ve podcast yayınlarına kolay erişim sağlar.

Apple Watch uygulaması iPhone'dan bağımsız olarak çalışabilir. Ev hoparlörlerine, AirPods Pro'ya ve diğer aksesuarlara sorunsuz bir biçimde bağlanır. Ancak lisans problemleri sebebiyle dünya çapında mevcut değildir. Bir VPN kullanarak erişim sağlama hakkı kazanabilirsiniz.

3. Pandora

En başından belirtmek gerekirse bu uygulama bölgesel sınırlamalara sahiptir. Yine de bu uygulamaya bir şekilde erişim sağlamayı başarabilirseniz onun en iyi Apple Watch uygulamaları arasında yer aldığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Siri desteği artık hem iOS hem de Apple Watch uygulamasında vardır. Siri'ye belirli bir radyo istasyonunu, albümü veya podcast yayınını çalmasını söyleyerek Apple Watch'ı Siri ile de kontrol etme şansınız vardır. Bir VPN kullanarak uygulamaya erişim sağlama hakkı kazanabilirsiniz.

4. Overcast

Overcast, podcast söz konusu olduğunda hemen hemen herkesin favori oynatıcısıdır. Overcast'ın son sürümleriyle birlikte dopdolu bir uygulama haline gelmiştir. Özellikler arasında var olan Voice Boost en ilgi çekici olanlardan birisidir.

Adından anlaşılabileceği gibi Voice Boost sesleri daha net hale getirmek için tasarlanmıştır. Her zaman çok iyi çalışmış olsa bile, konuşmanın ve müziğin birbirine karıştığı durumlarda pek kullanışlı değildir. Artık müziğe garip şeyler yapmadan güvenilir bir şekilde kullanılabilir durumdadır.

5. SoundHound

Müzik keşfetmeye meraklı mısınız? Shazam bunun için iyi olsa bile söylediğiniz şarkıya göre bir şeyler bulma konusunda pek yetenekli değildir. SoundHound ise tam olarak bunu vaat ediyor. Tek yapmanız gereken mırıldanmak veya şarkının doğru versiyonunu söylemektir.

SoundHound aynı zamanda eşleşen şarkının sözlerini de ortaya çıkarır. Bu da birlikte şarkı söylemekten hoşlanıyorsanız son derece faydalıdır. Saatiniz hücresel bir versiyon ise telefonunuza bağlantı kurmanıza gerek kalmadan şarkıları tanıyabilir ve şarkı sözlerini alabilirsiniz.

6. Pocket Casts

Pocket Casts uzun bir süredir var olan bir uygulama ve aldığı güncellemelerle podcast kullanıcılarının en beğendiği çözümlerden birisidir. Uygulama yeni başlayanlar için mükemmel olmasa bile filtreler, otomatik indirmeler, dinleme geçmişi ve kapsamlı bildirimler sunar.

Abone olmadan bölümleri ayrı ayrı dinleme şansınız vardır. Oynatma geçmişinizi tutan mükemmel bir arşivleme özelliğine sahiptir. Ayrıca uygulama Siri desteğine sahiptir. Bununla birlikte uygulama beğeneceğinizi düşündüğü yeni podcast yayınlarını bulmayı çok daha kolay hale getirir.

7. Castro Podcasts

Castro podcast uygulaması sadık bir hayran kitlesine sahiptir. Yeni Apple Watch uygulamasında ise sıkı bir revizyon aldı. Bileğinizde gerçekten çok basit bir işleve sahiptir. Sesin etrafında hareket etmenize, ses seviyesini değiştirmenize veya bölümler arasında hareket etmenize olanak tanır.

iPhone'da ana uygulama, hızı ve tepkiyi önemli ölçüde artırmak için yepyeni bir oynatma motoruyla tamamen yeniden oluşturulmuştur. Oynatıcı ekranı artık uyumlu donanımı ve Castro Plus aboneliğine sahip bir durumda olursanız bir dizi farklı özelliğe kavuşmanız mümkün olacaktır.

8. Audible

Audible uygulamasını zaten biliyor olabilirsiniz. Bu uygulama hareket halindeyken, yatarken veya rahat edebileceğiniz başka herhangi bir yerde kitap tüketmenizi sağlayan bir sesli kitap hizmetidir. Hizmetin arkasında ise Amazon vardır.

Katalog oldukça geniştir ama İngilizce dilinde portföyün çok daha geniş olduğu unutulmamalıdır. Kitapların genel kalitesi oldukça yüksektir. Apple Watch uygulaması sayesinde telefonunuzu yanınıza almadan onu kullanabilme şansınız olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap