Apple Watch İçin En İyi 10 Kamera Uygulaması

En başından belirtelim Apple Watch kamera uygulamalarından muazzam düzeyde bir performans beklememelisiniz. Bu uygulamaların yaptıkları şey iOS uygulamalarına yardımcı uygulama veya uzantı olmalarıdır. Bu yüzden onları kullanırken dikkatli olmalısınız.

Peki böyle bir durum varsa neden Apple Watch kamera uygulamalarını kullanmalısınız? Çünkü kamera uygulamaları akıllı saatinizin süper kullanışlı bir uzaktan kumanda olarak çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca, fotoğraflar çekmek için otomatik zamanlayıcı kullanmanıza izin verirler.

1. Lens for IG

Lens for IG tam olarak Instagram sevenler için tasarlanmıştır. Neredeyse her şeyi yapmanıza olanak tanıyan bilek tabanlı bir Instagram istemcisidir. Hizmette fotoğraf yükleme çubuğu vardır. Apple Watch artık daha büyük ekranlara sahip oldukları için resimleri doğrudan görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama iPhone'da başlar ancak makul bir şekilde iPhone Instagram uygulamasıyla rekabet etmeye çalışmaz. Yalnızca Apple Watch uygulamanızı Instagram hizmetine bağlamak için oradadır. Uygulama eğlencelidir ama aynı zamanda oldukça yenidir.

2. Camera Plus

Apple Watch'u bir uzaktan kumanda veya vizör olarak kullanmak kullanışlı olabilir. Bir iPhone uygulaması olarak ilginç bir kamera alternatifidir. Kameranıza çeşitli işlevlerle eklerken aynı zamanda Apple Watch'a çeşitli işlevler eklemeyi ihmal etmez.

Apple Watch uygulaması çok iddialı olmasa bile kullanışlıdır. Apple uygulamasında olduğu gibi iPhone veya iPad kamerayı uzaktan kontrol edebilir, flaşı açıp kapatabilir, bir geri sayım zamanlayıcısı olarak kullanabilir ve ön veya arka kamera arasında geçiş yapabilirsiniz.

3. FiLMiC Pro

FiLMiC Pro pahalı bir uygulamadır. Uzun süreli kullanımda telefonunuzun pilini öldürebilecek niteliktedir. Ancak film yapımcıları ve gazeteciler tarafından kullanılan inanılmaz derecede güçlü bir iOS kamera uygulamasıdır.

Uygulama telefonunuzun profesyonel düzeyde bir film stüdyosu olmasını sağlar. Watch uygulaması ana etkinlik için gerçekten sadece bir uzaktan kumanda görevi görür. Kaydınızı kaydedebilir, duraklatabilir ve devam ettirebilirsiniz. Daha sonra kaydettiklerinizi oynatabilirsiniz.

4. ProCam 8

ProCam 8, çarpıcı fotoğraflar ve videolar çekmek için tasarlanmış yüksek kaliteli bir uygulamadır. Bunun sebebi ise yine yüksek kaliteli olan özelliklerle güçlendirilmiş olmasıdır. Güzel görünen fotoğraflar çekmek için pozu, odaklamayı, deklanşör hızını ve beyaz dengesini kontrol edebilirsiniz.

Heyecan verici bir selfie çekmek için zamanlayıcıyı kullanabilirsiniz. Kaydırma ve kademeli sistemi DSLR kameraya göre modellenmiştir. Dahası, video kaydı sırasında bile hareketsiz fotoğraflar çekmenize olanak tanıyacaktır.

5. Split Pic

Split Pic, fotoğraflarınızı güzel bir şekilde dekore etmenizi sağlayan bir uygulamadır. Aslında güzel görünümlü bir kolaj oluşturucu ve aynı zamanda düzen düzenleyicidir. Uygulama, kameranızı çeşitli düzenlerle birden çok bölüme ayırarak çalışır.

Resimlerinizi zarif bir şekilde tasarlamak için birçok farklı düzel arasından seçim yapabilirsiniz. Anında etki yaratmak için 14 özel fotoğraf filtresini kullanabilirsiniz. Başyapıtınızı süslemek için fotoğraflarınızı ayarlayacak ve bölme çubuklarını hareket ettirecektir.

6. Camera+

Camera+ olağanüstü bir tasarıma sahip olan Apple Watch uygulamalarından biridir. Pozu odaktan ayrı olarak ayarlama şansınız vardır. Seri çekim moduyla ışık hızındaki fotoğraf akışlarını yakalayacaksınız.

6 kata kadar yakınlaştırma ile birleştirilmiş gelişmiş dijital işlemci harika fotoğraflar çekmenizi sağlar. Karanlık odada dahi harika bir selfie çekebilmek için ön flaşı kullanabilirsiniz. Çekimlerinizi Twitter, Facebook ve Flickr'da paylaşabilirsiniz.

7. ProCamera

ProCamera sayesinde mobil fotoğrafçılığınızı bir sonraki seviyeye taşıma şansınız vardır. Hızlı, basit ve profesyonel bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Bu ultra modern teknolojiyle dolu bir fotoğraf, video ve bunları düzenleme uygulamasıdır.

Sezgisel kullanıcı arayüzü, en mükemmel fotoğrafçılık profesyonelleri tarafından takdir edilmektedir. Çarpıcı HDR fotoğraf çekebilir ve pozu doğru bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ardından onu basit bir kaydırmayla odaklamayı başarabilirsiniz.

8. DSLR Camera

Çekici çekimler yapmak ve resimlerinizin görünümünü iyileştirmek için DSLR Camera oldukça iyi bir seçenektir. Uygulama, resimleriniz ve klipleriniz için en iyi bakış açısını seçmek için çaba gösterir. Çekimlerinizi önceden izleyebilir, süsleyebilir ve en sevdiğiniz sosyal ağa gönderirsiniz.

Akıllı algoritma fotoğraflarınız için en uygun filtreleri otomatik olarak seçer. Ayrıca 140'tan fazla filtre arasından seçim yaparak çekimlerinizin görünümünü anında düzenleyebilirsiniz. Son olarak, Apple Watch yardımcı uygulaması eylemi kontrol etmenize izin vermek için etkili şekilde çalışır.

9. Slow Shutter Cam

Yavaş deklanşör hızı efektleriyle göz alıcı çekimler yapma zamanının geldiğini düşünüyorsanız Slow Shutter Cam size bu konuda yardımcı olacaktır. Uygulama pek çok övgü toplayarak Apple'ın en iyi yeni uygulamalarından birisi seçilmeyi başarmıştır.

Bu fotoğrafçılık uygulamasını harika bir seçenek yapan şey, DSLR kameranın bazı kayda değer özelliklerini sunabilmesidir. Büyüleyici fotoğraflar çekmek için hareket bulanıklığı, düşük ışık ve ışık izi gibi üç çekim modundan yararlanmayı düşünebilirsiniz.

10. infltr

infltr kendi başına benzersiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı diğerlerinden ayıran şey muazzam filtre koleksiyonudur. Bu, fotoğraflarınızın görünümünü değiştirmek için daha fazla özgürlüğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca resimler için özel filtreler oluşturabilirsiniz.

Doğrudan bu uygulamadan düzenlemek için Dropbox veya Adobe Creative Cloud'dan resimlerinize erişebilirsiniz. Hoş filtreler oluşturmanıza izin veren 23 süper kullanışlı araç vardır. Ayrıca hızlıca erişmek için oluşturduğunuz öğeleri favori olarak kaydedebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap