Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple Watch İçin En İyi 7 İletişim Uygulaması

Apple Watch, iPhone'un akıllı bir uzantısı olacak şekilde tasarlanmıştır. Örnek olarak, en son e-postaların tümüne hızlıca göz atabileceğiniz bir yapıdadır. Hatta bileğinizden çeşitli yanıtlar göndermenize olanak tanıyacak kadar gelişmiştir.

Apple Watch için e-postaları yönetmek, sohbet etmek ve mesajlaşmak için onlarca farklı uygulama bulabilirsiniz. Bunların en iyisini kullanmaya çalışmak her zaman çok daha doğru olacaktır. Ancak en iyi Apple Watch iletişim uygulamaları nelerdir? İşte bu konuda kararsız kalabilirsiniz.

1. Microsoft Outlook

outlook app watch

Microsoft bazı güzel iOS ve Apple Watch uygulamaları yapmıştır. Microsoft Outlook onlardan sadece biridir. Office uygulamalarının gücünü Siri ile bir araya getirmiştir. Böylece bir sonraki toplantınızın ne zaman olacağını sormanıza olanak tanımaktadır.

Apple Watch uygulaması onu inanılmaz derecede hızlı hale getirmek için yeniden tasarlanmıştır. Buna rağmen iPhone uygulamasının çok daha hızlı olduğunu söylemek mümkündür. Microsoft tabanlı bir ortamda olmanız durumunda hareket halindeyken e-postalara kolayca erişebilirsiniz.

2. FlickType Keyboard

FlickType, Apple metin girişinizi daha hızlı ve daha erişilebilir hale getirmek ister. Standart QWERTY düzenini kullanır ancak harflerinizi yüksek sesle okuyabilirsiniz. Bu da özellikle görme engelli veya az gören kullanıcılar için kullanışlıdır.

Uygulama, dokunuşlarınızın düzenine göre ne yazmaya çalıştığınızı denemek ve tahmin etmek için bir algoritma kullanır. Bu nedenle, bir veya iki yazım hatası yapsanız bile doğru sonucu almalıdır. Bir şeyler yanlışsa parmağınızı kullanarak hızlıca düzenleme yapabilirsiniz.

3. Telegram

Apple Watch telegram

Telegram çok daha hızlı ve verimli bir şekilde Apple Watch için geri döndü. iOS platformlarında sorunsuz bir biçimde çalışan bu anlık mesajlaşma hizmeti Apple Watch için aynı verimliliği sunmak için hazırdır. 30.000 kişiye kadar grup sohbeti yapmanızı sağladığını unutmamalısınız.

Hem ücretsiz hem de reklamsızdır. Gizlilik konusunda endişeniz varsa gizli sohbetlere katılarak mesajların belirli bir süre sonra kendi kendini imha etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca uçtan uca şifreleme ile başkalarının sizi dinlemediğinden emin olabilirsiniz.

4. Tweetbot

Tweetbot, Twitter'ı bileğinizde serbest halde bırakmaz. Bunu yapsa pilinizi çabucak bitirmiş olacaktır. Ancak telefonunuza bakmadığınız zaman tam olarak ihtiyacınız olan bilgiyi size verebilir. Telefonunuzu cebinizden çıkaramayacağınız zaman kullanabileceğiniz bir uygulamadır.

Etkinlik bölmesi, özet akışınızda neler olduğunu gösterir. Böylece biri sizi takip ettiyse veya size yanıt verdiyse veya size tweet attıysa, bunu etkinlik kısmında görürsünüz. Öğeye dokunduğunuzda uygun tweet veya kullanıcı sayfası açılacaktır.

5. Spark

E-postayı yeniden eğlenceli hale getirmeyi vaat eden uygulama konusunda pek sıkıntı yaşamazsınız ama Spark bambaşkadır. iOS cihazlarda size istediğinizi görme ve istemediğinizi gizleme konusunda mükemmel bir iş çıkardığını söylemek mümkündür.

Apple Watch uygulaması emoji kullanımına ek olarak hızlı yanıtları kullanabilme özelliğini barındırmaktadır. Çoğu günlük e-postayı iPhone'a ulaşmadan yanıtlamanız oldukça olasıdır. Ancak bir mesaj bileğinizde kaydırmak için çok uzunsa Handoff seçeneğini kullanabilirsiniz.

6. Twitterrific

Twitter'ı sevmek için pek çok neden vardır. Ancak onu sinir bozucu bulmanın birçok nedeni olduğunu unutmamak gerekir. Zaman tünelinizi dolduran sponsorlu tweet, daha az umursayamayacağınız konular hakkında konuşan insanlar gibi şeylerle karşılaşabilirsiniz.

Twitterrific sayesinde istatistiklerinizi takip edebilir, doğrudan mesajlar, favoriler, yeni takipçiler ve diğer işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Handoff özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca istenmeyen kişileri anında engelleme özelliğine sahip olduğunuzu unutmamalısınız.

7. Canary Mail

Canary Mail bir ilki başarmıştır. Apple Watch'un 4G/LTE bağlantısını kullanan ilk üçüncü taraf e-posta uygulamasıdır. Böylece iPhone olmadan e-postalara ulaşabilme şansınız vardır. Bu özellik her ne kadar uzun süredir beta sürümünde olsa bile son derece kullanışlıdır.

E-posta kullanımı konusunda tam verimli bir istemciye ihtiyacınız varsa Canary Mail size bu konuda yardımcı olacaktır. Apple Watch desteği, kısa e-posta alıntıları ve karalama veya sesli dikte yoluyla hızlı bir şekilde yanıtlama yeteneği sunacaktır.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap