Apple Research İçin Aktarma Desteği Geldi

Apple’ın geliştirdiği Apple Research artık aktarma desteğine sahip. Yenilenen sürüm ile birlikte kullanıcılar verilerini farklı cihazlara aktarabilecek.

Apple Research olarak adlandırılan uygulama, 2.3 güncellemesi ile yükseltildi. Yapılan güncelleme sayesinde özellikle uygulamaya aktarma ve yedekleme imkânlarının getirilmesi, kullanıcıların ikinci cihazlara kolay bir şekilde verilerini aktarmasını sağlayacak. Konu ile ilgili paylaşılan sürüm notlarına göre mevcut aktarma işlemleri Apple'ın bulut servisi olan iCloud üzerinden gerçekleştirilecek.

Apple Research Verileri Nasıl Aktarılacak?

Kullanıcılar çalışma verilerini bir yedekten geri yükleme imkânına sahip durumda. Farklı cihazlar arasında da aynı iCloud hesabını kullanarak verilerini kolay bir şekilde transfer edebilecek kullanıcılar verilerini yeni cihazına aktarabilecek. Bu bakımdan yapılan yeni güncelleme, kullanıcılar için şimdiden dikkat çekmiş durumda.

Özellikle iPhone 13 modellerinin tanıtılması ile birlikte kullanıcıları yeni cihazlara geçeceğini düşünen Apple, pek çok uygulamasında olduğu gibi Apple Research uygulamasında da yeni bir dönem başlatıyor. Uygulamada yapılan bu yenilik sonrasında, eski cihazlardaki tüm veriler, kaybedilmeden yeni cihazlara hızlı bir şekilde aktarılabiliyor. Üstelik cihazlar arası transferler bulut tabanlı iCloud kullanılacağı göz önünde bulundurulduğunda, tüm veriler bulut sunucuya yüklenerek yeni cihazlara kolayca aktarılabilecek.

Güncelleme öncesine kadar Apple mevcut uygulamada herhangi bir yedekleme imkanı sunmuyordu. Bu nedenle Research’te cihazlar arasında transfer olmazken, yenilenen özellik kullanıcılara bu konuda gerekli desteği sunuyor. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap