Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple Pay'e "Şimdi Al, Sonra Öde" Özelliği Geliyor

Apple tarafından geliştirilen Apple Pay’de yeni bir özellik açığa çıkarıldı. Yeni sızıntıya göre özel bir banka ortaklığı ile “Şimdi al, sonra öde” hizmeti aktif hale getirilecek.

Bloomberg’te yer alan yeni sızıntı, teknoloji dünyasında oldukça dikkat çekti. Kaynaktaki iddialara göre Goldman Sachs ile özel bir anlaşma yapan Apple, Pay adlı ödeme sisteminde taksitli satış hizmeti başlatacak. Apple kartı gibi özel gereksinimlere ihtiyaç duyulmayacak yeni ödeme planında, kullanıcılar herhangi bir ödeme yapmadan yeni ürün ve hizmet alımlarını yapacak. Banka entegrasyonu ile özel bir ödeme planı sunacak olan Apple, böylece ürünlerine ekonomik anlamda erişimi daha kolay hale getirecek.

Yeni hizmet ''Apple Pay Later'' olarak adlandırılacak

Rapora göre Apple’ın yeni hizmeti Apple Pay Later olarak adlandırılacak. Ancak kullanıcıların bu özellikten yararlanması için bazı kriterlere uyması gerekecek. Gelen ilk bilgilere göre mevcut özellik, Apple Cüzdan uygulamasından yapılacak başvuruların ardından geçerli olacak. Üstelik satın alımların ve taksitlerin takibi için yine Apple Cüzdan üzerinden destek verilmesi planlanıyor. Yeni satın alımlarda kullanıcılar Goldman Sachs'ın kredi desteğinden yararlanması sağlanacak. Kullanıcılar, 4 aya kadar taksit yapabilecek.

Kriterleri taşıyan tüm kullanıcılara açılacak Apple Pay Later, Apple Pay üzerinden yapılan tüm satın alma işlemlerinde geçerli olacak. Mevcut ödeme kullanıcılar için cazip görünse de ödemelerde herhangi bir faizin olup olmayacağı henüz net değil. Bloomberg dışındaki bazı kaynaklarda, sistemde faizin olmayacağı belirtildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap