Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple, Pandemide Rekor Kırabilir

Apple, üç aylık kazançları ile ilgili önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacak. Analistler son çeyrekte Apple’ın rekor kırmasını bekliyor.

Pandemi ile birlikte evden çalışma iş modellerinin yaygınlaşması ve öğrencilerin de uzaktan eğitime başlaması, teknolojiye olan ihtiyacı daha da arttırdı. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa pazarı başta olmak üzere yükselen bir grafik yakalamayı başaran Apple, üç aylık gelirde ilk kez 100 milyar Doları aşabilecek potansiyele ulaştı. 

Uzmanlar rekor bekliyor

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde Apple tarafından açıklanacak olan yeni çeyrek rakamlarında rekor bekleniyor. Bir önceki yılın aynı döneminde şirket 91.8 milyar dolarlık bir gelir açıklamıştı. iPhone 12 ile birlikte sektörde akıllı telefonuyla ciddi bir fark yaratan Apple, sadece iPhone modelleriyle gelirlerini 55.9 milyar Dolar’dan 59.8 milyar dolara çıkardı.

iPhone yanı sıra Mac ve iPad satışlarında da ciddi bir yükseliş yaşayan Apple, Temmuz, Eylül ve Ekim döneminde iki cihazda da önceki dönemlere göre yüksek satışlar gerçekleştirdi. Bazı analistler, hizmet ve giyilebilir cihazlarda da şirketin sürprizler yapabileceğini öne sürüyor. Cupertino, 27 Ocak Çarşamba günü gün bitişi ile birlikte Ekim-Aralık dönemi raporunu paylaşmış olacak. Tüm bu yaşanan gelişmeler, Apple gelirlerinin net olarak artacağını gösterirken, tüm şartlar rekor kırılmasını da kolaylaştırıyor. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap