Apple, iPhone 12 Mini Üretimini Durdurabilir

Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone 12 mini modeli hakkında gündeme gelen yeni gelişmelerde üretimin durdurulabileceği belirtildi.

Apple, 2020 yılı içerisinde piyasaya sürdüğü iPhone 12 mini ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Yeni modelinde özellikle küçük ekranlı model isteyenlere alternatif sunmak isteyen Apple, beklentileri yüksek olsa da yeni modelinde istenen ilgiyi göremedi. Konuyla ilgili bugün gündeme gelen haberlerde ise üretimin durdurulacağı iddia edildi.

Talep Yeterli Değil

Apple’a yakın kaynaklar tarafından gündeme getirilen bu durum iPhone 12 mini modelini yeniden gündeme taşıdı.  Gündemdeki iddialar konuşulurken önemli bir değerlendirme de JP Morgan tedarik zinciri analisti William Yang’tan geldi. William Yang yaptığı açıklamada, iPhone 12 Mini için üretim sayısının yılın ilk çeyreğinde 11 milyon azaltılacağı belirtilirken bu azalma sonrasındaki ikinci çeyrekte ise üretimini tamamen durdurulacağı açıklandı. Yayınlanan ve resmi olmayan raporlara göre Apple’ın Ekim ile Kasım ayları içerisindeki toplam satışının sadece yüzde 6’sı iPhone 12 mini.

iPhone 12 Azalabilir!

Yang ayrıca, Cupertino merkezli teknoloji devinin üretilen iPhone 12 sayısında da düşüş yapma ihtimalinin olduğunu söyledi. iPhone 12 üretimlerindeki düşüş daha fazla iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max birimi üretilerek giderilecek.

iPhone SE modellerinin ardından küçük ekranlı, mini bir model olarak piyasaya sunulan iPhone 12 mini için yaşanan bu gelişmeler Apple kullanıcıları tarafından küçük modellerin çok benimsenmediğini gösterirken, bu durum Apple’ın bundan sonraki stratejisini de belirleyebilir.

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap