Apple, iPhone 11'e Özel Ekran Değişim Programını Başlattı

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Türkiye lokasyonunda dahil olduğu iPhone 11 telefonları için ekran değişim programı başlattı. Değişim programının kapsamı ise Kasım 2019 ile Mayıs 2020 tarihleri arasında üretilenler telefonlar olacak.

iPhone 11 için ekran değişim programı, bazı kullanıcıların ekranlarının verilen komutlara yanıt vermemesi üzerine başladı. Kasım 2019 - Mayıs 2020 tarihleri arasında üretilen telefonlarda sorun yaşanabileceğini öngören Apple, bu tarihler arasında üretilen cihazları değişim programına almayı tercih etti ve bu değişimin ücretsiz olacağını duyurdu. Sadece iPhone 11 için geçerli olan değişim programının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Apple, kullanıcılarını ekstra masraflar ve para iadesi konusunda da uyarıyor. Değişim talep edilen ekranda hasar mevcut ise bu hasarın giderilmesi için kullanıcıların ekstra ücret ödemesi gerekebilir. Mevcut ekran probleminin çözümü için daha önce değişim yaptıran kullanıcılara da para iadesi imkanı sunuyor.

Apple, iPhone 11 ekran değişimi programı kapsamının geçerli olduğu süreyi iki yıl olarak belirledi. Süre, cihazın satın alındığı tarihte başlayacak. Aynı zamanda değişim programının garanti kapsamında herhangi bir değişikliğe sebebiyet vermeyeceği de belirtilenler arasında yer aldı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap