Apple, iOS 14.2'nin İlk Açık Betasını Yayınladı

Apple, iOS 14.2'nin ilk açık beta sürümünü yayınladı. Yayınlanan güncelleme ile birlikte sayısız özellik işletim sistemine kazandırıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Denetim Merkezi için Shazam entegrasyonunun getirilmiş olması.

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde iPhone 6S ve üzeri akıllı telefonlar için iOS 14 güncellemesini yayınlamıştı. Birçok özelliği beraberinde getiren bu güncellemenin ardından şirket şimdi de iOS 14.2'nin ilk açık beta sürümünü yayınladı.

iOS 14.2 açık beta sürümünü Apple Beta Software Program üzerinden edinebilirsiniz. Yeni güncellemeye geçiş yapmadan önce sizi ne tür özelliklerin beklediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu bilgilerin özetine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

iOS 14.2 Açık Beta Özellikleri

  • Denetim Merkezi içerisinde Shazam için yeni bir simge
  • Kişiler arası mesafeyi ölçmek için Büyüteç kısmına Kişi Algılama seçeneği
  • Denetim Merkezi üzerinde yapılan birkaç tasarım değişikliği

Tüm bunların kullanıcılar tarafından tespit edilmiş değişiklikler olduğunun altını çizmek gerekmektedir. Zira Apple iOS 14.2 beta sürümüne yönelik herhangi bir güncelleme notu paylaşmadı. Ayrıca, veri kaybı yaşamamak için beta sürümünü birincil cihazlarınıza yüklemekten kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

iOS 14.2 beta sürümünü denemek istiyorsanız öncelikle Apple'ın beta test programına kayıt olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Henüz kayıt olmadıysanız https://appleseed.apple.com/sp/betaprogram/​ adresinden kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap