Apple'ın MacBook Etkinliği 18 Ekim'de!

Apple tarafından yapılan yeni açıklamada 18 Ekim'de yeni bir etkinliğin düzenleneceği belirtildi. Etkinlikte yeni MacBook Pro ve yeni AirPods modellerinin tanıtılması bekleniyor.

Apple'ın yeni bir etkinlik yapacağı uzun zamandan beri konuşulurken şirketten beklenen açıklama geldi. Geçtiğimiz gün yapılan resmi açıklamada 18 Ekim tarihinde özel bir lansmanın yapılacağı belirtildi. Unleashed olarak adlandırılan yeni etkinliğe dair şirket çok fazla detay vermek istemedi. Bu nedenle de resmi olarak hangi modellerin tanıtılacağı şu an için net değil. Ancak kulislerde ve farklı haber kaynaklarında, yeni tanıtımda yer alacak pek çok farklı ürün açıklanmış durumda. 

Apple, 18 Ekim’de ne tanıtacak?

Tanıtım etkinliğinin duyurulmasının ardından gündemde en çok merak edilen konulardan bir tanesi hangi yeni teknolojilerin tanıtılacağı oldu. Söylentilere göre tanıtımda yeni MacBook Pro modelleri, M1X çipleri ve yeni AirPods yer alacak yeni teknolojiler olacak. Ancak gösterinin ana başrolü kuşkusuz yenilenmiş MacBook Pro modelleri olacak.

MacBook Pro özellikleri neler?

Daha önce sızdırılan bilgilere göre Apple'ın yeni MacBook Pro modellerinde yerleşik bir SD kart okuyucusu, özel HDMI bağlantı noktası, MagSafe şarj girişi bulunacak. Üstelik 14 ve 16 inç olmak üzere iki farklı sürümün tanıtılması bekleniyor. Yeni işlemciler geçtiğimiz yıl tanıtılan modellerdeki M1 yerine M1X olacak. Etkinlikte MacBook Pro kadar yeni güçlü işlemcilerin de dikkat çekmesi muhtemel.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap