Apple'ın M2 Çipi 2022'de MacBook Air İle Gelebilir

M1 adıyla geliştirdiği çip ile sektörde büyük bir fark yaratan Apple, M2 için çalışmalarını sürdürüyor. İddialar göre 2022’de yeni çip tanıtılacak.

Ünlü sızıntı kaynağı Dylandkt'a göre Apple, M2 yongası için çalışmalarını büyük oranda tamamlamış durumda. Yeni çip, M2 adıyla MacBook Air sürümlerinde piyasaya sürülebilir. M2 iddiaları üstelik yeni çıkacak Macbook Air için de bilgiler içeriyor. İddialara göre iMac serisinin sahip olduğu renklere benzer renkli tasarımlara sahip olacak Macbook Air bugüne kadarki en iyi deneyimi sunacak.

İddialar farklı kaynaklarca doğrulandı

Dylan'ın gündeme getirdiği MacBook Air'in renkleri hakkındaki tahminleri pek çok farklı kaynak tarafından da doğrulanıyor. Mayıs ayında paylaşım yapan Jon Prosser, MacBook'un yeni prototiplerinde mavi de dahil olmak üzere çeşitli renklerin kullanıldığını söylemişti. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo ise Apple'ın 2022'de mini LED ekranlı yeni bir MacBook Air piyasaya süreceğini açıklayarak Dylan'ın öngörüsünün kısmen doğruladı.

Ming-Chi Kuo son paylaşımında “2022'de, mevcut M1 versiyonundan daha düşük fiyatlı, yeni bir tasarıma sahip yeni bir MacBook Air gelecek” demişti. Yeni sızıntılarda Macbook Air kadar en çok dikkat çeken detay kuşkusuz M1 çipinin gelişmiş versiyonu olacak M2 yongası yer alıyor.

M2 yongasının özellikleri neler olacak?

Sızıntılarda M2 çok fazla detaylandırılmadı.2022’de gelmesine kesin gözüyle bakılan yeni çip, birkaç ay içerisinde piyasaya sunulacak M1X çip setinden çok daha farklı olacak. M1X, M1 işlemcinin daha fazla güç tüketen, daha fazla CPU ve daha fazla işlemciye desteği sunan bir versiyon olacak. M2 ise büyük olasılıkla yine A15'in üzerine inşa edilen, yeni nesil bir çip olacak. M2, hem M1 hem de M1X modeline göre çok daha fazla verimlilik, performans sunacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap