Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple Haritalar'a Yeni Özellik Geliyor

Apple Haritalar uygulaması önümüzdeki aylarda çıkacak olan iOS 14.5 sürümü ile beraber güncellenecek. Yapılacak olan güncelleme ile birlikte canlı kalabalık tespiti özelliği Apple Haritalar'a gelecek.

Apple tarafından sadece iOS işletim sistemlerine sunulan Haritalar uygulaması güncelleniyor. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle belli başlı ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenecek.

iOS 14.5 güncellemesi ile Apple Haritalar uygulaması, koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda birkaç özellikle gelecek. Yeni güncelleme ile gelecek olan özelliklerin en dikkat çekici olanı kalabalık tespit özelliği. Apple bu özellikle, ortamların ziyaretçi verilerini canlı olarak tespit edecek ve kullanıcılarına bu konuda bilgi verecek.

Mekanların Kalabalık Oranı Görülecek

Evden çıkmadan önce gitmek istediğiniz yeri Apple Haritalar uygulaması üzerinden bularak, mekanın ne kadar boş veya ne kadar dolu olduğunu görebilecek ayrıca hangi saatler arasında mekanın daha yoğun olduğu hakkındaki verilere ulaşabileceksiniz. Bu güncelleme ile birlikte koronavirüs salgınıda kalabalık olan mekanlardan uzak durabileceksiniz.

Apple, canlı kalabalık tespiti özelliği ile kullanıcılarının konum verilerinin anonimleştirilerek sunulacağını ve gizlilik sorunları ile ilgili önlemlerin alınacağını söylüyor.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer Elektrik-Elektronik teknolojisi mezunuyum. Uzun yıllardır çeşitli web platformlarında içerik editörlüğü yapmakla birlikte, profesyonel makale hizmetleri sağladım. Şu anda Teknolojio'da kurucu ortak ve içerik editörü pozisyonlarında görev almaktayım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap