Apple, Fransa'da iPhone 12 Kutusuna EarPods Ekleyecek

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen High Speed etkinliğiyle birlikte iPhone 12 ailesinin kutusuna EarPods eklemeyeceğini duyuran Apple, Fransa'da bu yaklaşımından vazgeçmek zorunda kalacak. Bunun sebebi ise Fransa'da yer alan bir yasa.

MacRumors tarafından yapılan açıklamaya göre Fransa'da satılacak olan iPhone 12 ailesinde EarPods'ların yer alması zorunlu olacak. Fransız hukukunda 14 yaşından küçük çocukların elektromanyetik radyasyona daha geç maruz kalması için kulaklıkla kullanım zorunluluğu yer almakta.

Bu sebeple Fransa'da akıllı telefon gibi elektronik cihazların kullanım kılavuzlarında "eller serbest kitinin kullanılması" önerilmek zorunda. Aksi taktirde ise firmalar 75.000 euro gibi değerli bir para cezasıyla karşı karşıya kalmaktalar.

Her ne kadar Fransa'da durum böyle olsa bile Apple'ın "ekipmansız" kutu içeriği ısrarı diğer ülkelerde aynen uygulanacak. Kısacası, iPhone 12 ailesine ait telefonlar kulaklık ve şarj adaptörü olmadan ülkemizde satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap