Apple'dan iPhone 12 İçin MagSafe Pil Desteği

Uzun zamandan beri gündemde yer alan iddialar gerçekleşti. Apple, yaptığı yeni açıklama ile iPhone 12 modelleri için MagSafe pil desteği sunmaya başladığını duyurdu.

MagSafe, iPhone 12 serisi için geliştirilen yeni bir özellik. Telefonların arkasında yer alan dahili mıknatıslar, özellikle MagSafe donanımları için büyük bir kolaylık sunuyor. Şarj cihazının ve iPhone'un şarj bobinlerinin düzgün bir şekilde hizalanmasını ve daha kolay bir şekilde şarj olmasını sağlayan mevcut özellik kullanıcılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Şimdi ise iPhone 12 için MagSafe kullanımı Apple tarafından desteklenmeye başlandı. 

MagSafe Desteği iPhone 12 Modellerinde Neler Sunacak?

Özel bir pil takımı olarak geliştirilen MagSafe, iPhone fişe takılıyken 15W, fişe takılı değilken ise 5W olarak şarj oluyor. iPhone 12 modellerinin daha büyük bir kapasiteye sahip olması ve kablosuz bir şekilde şarj edilebilmesi adına geliştirilen MagSafe donanımları, böylece acil durumlarda gerekli olan şarj ihtiyacını da karşılayacak. Telefonun arkasına sorunsuz bir şekilde takıldığından dolayı kullanımda herhangi bir sorun yaratmayan yeni pil takımı, Apple tarafından özel güvenlik önlemleriyle de destekleniyor.

Yapılan resmi açıklamalara göre özellikle güneşli ve sıcak bölgelerde bulunan kullanıcıların MagSafe kullanımı sırasında cihazda yaşanabilecek olası yüksek ısınmalara karşı korunacağı belirtildi. Bu bakımdan pilin çok ısınması tespit edilirse, yazılım tarafından yüzde 80'in üzerinde şarj olması engellenecek. Sıcaklık istenen değerlere düştüğünde ise iPhone 12 otomatik bir şekilde yeniden şarj olmaya başlayacak. Üstelik kullanıcılar piller ile birlikte iPhone cihazını şarja taktığında uzun süre güce bağlı olarak yaşanabilecek problemler de yazılımlar ile önlenmiş durumda. Apple tarafından geliştirilen özel şarj yönetim gücü, MagSafe gibi kablosuz şarj işlemlerinde telefon sağlığını koruyarak sorunsuz bir kullanım hedefliyor .

19 Temmuz'da gönderilmeye başlanacak olan yeni paketler, Apple'ın resmi internet sitesi üzerinden satışa çıkarılmış durumda. 99 dolarlık bir etikete sahip olan kablosuz yeni piller; iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ile çalışıyor, iOS 14.7 veya sonraki sürümlerinde destekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap