Apple, Bir Lazer Şirketine 410 Milyon Dolar Veriyor

Apple, Pennsylvania merkezli optik teknoloji şirketini 410 milyon dolar ile ödüllendirdiğini duyurdu. Apple CEO'su Tim Cook, şirketin teknolojisinin Apple'ın FaceID, Memoji ve Portre Modunu geliştirmesine yardımcı olduğunu tweetledi.

Şirket ayrıca, Apple'ın artırılmış gerçeklik deneyimlerinin anahtarı olarak öne sürdüğü iPhone 12 Pro ve iPad Pro'da bulunan LIDAR tarayıcıda kullanılan lazerleri de üretiyor.

Şirketin CEO'su: "Bu, çığır açan yeni bir teknoloji dalgasına zemin hazırlayacak.”

Tim Cook, AR'nin Apple'ın geleceği için "kritik derecede önemli" olduğuna inandığını ve bilgisayarların dünyayı 3 boyutlu görmesine yardımcı olan II-VI cihazlar ürettiğini kamuoyuna açıkladı. II-VI CEO'su, Apple ile yapılan ortaklık hakkında şu sözleri söylüyor: "Bu, dünyamıza yıllar boyunca fayda sağlayacak geniş bir uygulama yelpazesini sağlayacağına inandığımız yeni bir çığır açan teknoloji dalgasına zemin hazırlayacak".

Basın bülteni, II-VI'in fonları üretim kapasitesini genişletmek, işler yaratmak ve "iPhone için gelecekteki parçaların teslimatını hızlandırmak" adına kullanacağını belirtiyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap