Apple Aşı Olanlar İçin Maske Şartını Kaldırdı

Apple korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı yeni kararı açıkladı. Açıklamaya göre aşı olan kişiler için mağazalarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Bloomberg’de yer alan gelişmede, Apple’ın mağazaları için aldığı yeni karara yer verildi. Teknoloji devinin ABD’de yer alan mağazaları için Salı gününden itibaren yeni bir dönem başlatacak.  Açıklamalara göre aşıların tüm dozlarını olan ziyaretçiler için mağazalarda maske takma zorunluluğu bulunmayacak. Bu konuda sadece aşı durumunun belgelenmesi yeterli olurken Apple, çalışanlarını yine de riske karşı korumaya devam edecek. Apple çalışanları maske takmaya devam edecek.

ABD’de çalışmalar oldukça yoğun

Apple tarafından alınan karar, ABD’deki politikalar ile benzerlik taşıyor. Ülke nüfusunun büyük bir bölümü aşı olurken vaka sayılarında da ciddi bir düşüş görülüyor. Tedbirler kapsamında açık yerlerde maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafeye yönelik yeni düzenlemeler yapılıyor.

Virüsün yayılımını önlemek adına ülkede mağazalarını kapatan ilk şirketlerden birisi olan Apple, normalleşme döneminde de bu konuda öncü olmayı başardı. 2021 yılının Mart ayında tüm mağazalarını yeniden açan ve maske zorunluluğu getiren Apple, düşük kapasitede ve sınırlı sayıda müşteriye hizmet vermeye başlamıştı. Apple tarafından alınan karar oldukça önemsendiği gibi normalleşme konusunda şirketin özellikle sosyal medyada ciddi bir destek almasını da sağladı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap