Apple'ın A14'ü, Exynos 1000'i ve Snapdragon 875'i Geride Bıraktı

Apple'ın yeni işlemcisi A14 Bionic, Geekbench skoruyla ortaya çıktı. Elbette bu skorun varlığı aynı zamanda Exynos 1000 ve Snapdragon 875 ile ilgili işlemciyi karşılaştırma fırsatını doğurdu. Elde edilen sonuçlarda A14 Bionic, iki amiral gemisi işlemciyi geride bırakmayı başardı.

Apple'ın yeni işlemcisi, mobil dünyanın en başarılı firmalarından biri olan Qualcomm'un yeni nesil işlemcisini geride bırakması ilgi çekici oldu. A14 Bionic işlemcisi, iPhone 12 serisinde kullanılacak. Yeni akıllı telefonlara sahip olacaklar aynı zamanda güçlü bir işlemciye sahip olacaklar.

Yukarıdaki görselden görülebileceği gibi A14 Bionic işlemcisi, Geekbench 5'te tek çekirdek 1.583 puan almayı başarmış durumda. Çoklu çekirdek testinde ise 4.198 puana kadar ulaşmış. Testte işlemcinin temel frekansının 2.99 Ghz'de tutulduğuna dikkat etmek gerek.

Ayrıca, Exynos işlemcinin A14 Bionic işlemcisini çoklu çekirdekte geride bıraktığını not olarak belirtmeli. Snapdragon 875 ise hem tek çekirdek hem de çift çekirdek performansında A14 Bionic işlemcisinin gerisinde kalmış durumda.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap