Apple Tarafından Tasarlanan 5G Modem, 2023'te Piyasaya Sunulacak

Apple analisti Ming-Chi Kuo bugün bir yatırımcıya yaptığı açıklamada, Apple'ın 2023 iPhone'lardan başlayarak özel olarak tasarlanmış 5G modemi kullanmayı planladığını, yani artık iPhone’larda 5G sinyalini tedarik etmek için Qualcomm'a güvenmek zorunda kalmayacağını söyledi.

Kuo'ya göre Apple, bu hücresel veriyi en erken 2023 iPhone'ların piyasaya sürülmesinden itibaren dahil etmeyi planlıyor. Apple kendi internetine yönelene kadar Qualcomm’a güvenmeye devam edecek. 

iPhone'un en erken 2023'te kendi tasarım 5G modemini kullanacağını öngörüyoruz. 5G telefon pazarındaki Android satışları durgun olduğundan, Qualcomm Apple'ın sipariş kaybını telafi etmek için düşük kaliteli pazarda daha fazla sipariş için rekabet etmek zorunda kalacak.

Apple'ın kendi modemini geliştirmesine başlaması daha şimdiden neredeyse herkese duyuruldu. Apple tarafından tasarlanan modemlerin, önceki nesil iPhone'ları güçlendiren Qualcomm veya Intel modemlere kıyasla daha yüksek hız ve geliştirilmiş gecikme süresi sunması bekleniyor.

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap