Apple, %22 Değer Kaybederek Tarihi Bir Düşüş Yaşadı

2 Eylül tarihinde tüm zamanların en yüksek değer seviyesine ulaşmayı başaran Apple, bu tarihten itibaren düşüşe geçti ve firma yaklaşık 500 milyar dolarda fazla düşüş yaşadı. Bu, piyasa değerinin 5'te 1'ini 12 günde kaybetmesi anlamına gelmektedir.

2 Eylül tarihinde zirveyi gören Apple hisselerinde hisse başı fiyat 137,98 dolar olmuştu. Son yapılan ürün tanıtım etkinliği ile düşüş trendi maksimum düzeye ulaştı ve firma piyasa değerinin 5'te 1'ini 12 gün içerisinde kaybetmiş oldu.

Apple, gerçekleştirmiş olduğu ürün tanıtım etkinliğinde hem yazılım hem de donanım olarak pek ürünün tanıtımını gerçekleştirdi. Bunlardan en dikkat çekici olanı hiç kuşkusuz Apple Watch Series 6 oldu. Ama görünüşe göre insanların etkinlikten bekledikleri çok daha farklı düzeydeymiş.

Analistlere göre her ne kadar ürünler ve servisler etkileyici olsa bile insanların beklentisi yeni iPhone modellerini görmekten yanaydı. Bu nedenle etkinlik beklentinin altında kaldı ve adı geçen düşüş trendi başlayarak Apple'a sağlam bir darbe vurmuş oldu.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap