Apple, 2021 Bahar Etkinliğinde Neler Tanıtacak?

Apple tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da Apple’ın 2021 Bahar Etkinliği düzenleyeceği konuşuluyor. Üstelik etkinliğin yanı sıra etkinlikte tanıtılacaklara dair de pek çok önemli bilgi teknoloji dünyasında yer buldu.

2021 yılında, Apple tarafından kuşkusuz pek çok yeni teknoloji ve ürün piyasaya sunulacak. Bu konuda farklı etkinlikler Apple takipçilerini bekliyor. Bu konuda en önemli gelişmelerden birisi ise Twitter’daki sızdırmalar. Daha önce yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken Jon Prosser, 16 Mart 2021 tarihinde 2021 Bahar Etkinliği düzenleneceğini duyurdu. Bu açıklamada başrolde ise AirPods Studio olacak. Kablosuz kulaklıkları ile 2020 sonuna doğru bir düşüş yaşayan markanın piyasaya sunacağı yeni modeli ile birlikte yenilik getirmesi bekleniyor. 

2021 Bahar Etkinliği hangi ürünlere ev sahipliği yapacak?

Bugüne kadar yapılan Bahar etkinliklerinde, iPhone SE, iPad ve yeni servisler tanıtılmıştı. Özellikle 2019 yılında; Apple Arcade, Apple TV+ ve Apple News+ gibi servislerle şirket atılım yapmıştı. 2021’de de benzer şekilde ürünlerin tanıtılması bekleniyor. Beklentiler ise şöyle;

iPad Pro 2021

Sektör analisti Ming-Chi Kuo ve tedarik zincirindeki kaynaklara dayandırılan iddialarda, iPad Pro bahar ile birlikte piyasada yer alacak. 

iPad Mini 

iPad Mini modeliyle ilgili önemli bir gelişme de yaşanabilir. iPad Mini 6’ya göre daha büyük bir ekrana sahip olan modelin 7.9 inç ekran ile gelmesi mümkün görünüyor. 

Yeni iMac Tasarımı 

iMac için yeni tasarım beklentileri ve iddiaları uzun süreden beri gündemde. 2021 yılı itibariyle eskiyen iMac kasası, yeni Apple çizgisi ile yenilebilir. Yenilemede ekranın 21,5 inçten 23 inçe yükselmesi bekleniyor. Bunun dışında işlemci kısmında da Apple M1 işlemcisine geçiş yapılabilir. 

Apple TV

Apple TV için en son güncelleme 3 yıl önce yapılmıştı. 2019 yılında Apple TV+ aboneliklerinde etkin bir şekilde pazarlama yapan Apple, 2020 yılında bu konuda oldukça sessiz kaldı. 2021 Mart itibariyle Apple TV için bir yenilik zamanı da mümkün görünüyor. 

Yazar Hakkında

Hakan Göçmez
Hakan Göçmez 1990 doğumlu yazar, 10 yılı aşkın süredir editör ve içerik yazarı olarak çalışmaktadır. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap