Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple 20 Milyon Adet Katlanabilir Model Satmayı Planlıyor!

Ünlü analist Ming-Chi Kuo yaptığı son paylaşım ile büyük bir sürpriz yaptı. Paylaşıma göre katlanabilir model geliştirecek olan Apple, yıllık 20 milyon adet satışı hedefliyor.

Katlanabilir iPhone modeli konusunda söylentiler uzun zamandan beri konuşuluyor. Ancak şimdi Ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan son bilgiler Apple’ın bu konuda ciddi hazırlık içerisinde olduğunu gösteriyor. Paylaşılan bilgilere göre Apple 2023 yılına kadar 8 inç büyüklüğünde katlanabilir bir iPhone modelini piyasaya sürecek.  Şirketin bu konudaki hedefi ise 2023 yıl sonuna kadar 15-20 milyon adet katlanabilir model satmak.

Katlanabilir iPhone özellikleri neler?

Kuo , son raporda, tedarikçiler hakkında da bilgilerin açığa çıktığını söyledi. Buna göre yeni modelde QHD + esnek bir OLED kullanılacak. Apple’ın bu konudaki tedarikçisi ise Samsung Display görülüyor. DDI ekran denetleyicisinde Samsung Foundry ile çalışacak olan Apple, yeni modelinde Samsung ile ciddi bir çalışma içerisinde olacak. Samsung’un ekran teknolojisini kullanacak olan Apple iddialı bir model ile sektöre giriş yapmaya hazırlanıyor.

Ancak 2023 yılında piyasaya sunulacak olması, şirket için bir handikap olabilir. Zira pek çok marka yeni modelleriyle sektörde yer aldı ve yer almaya devam ediyor. Oppo, Vivo, Xiaomi ve Honor 2021'in sonlarında veya 2022'nin başlarında yeni katlanabilir modellerini piyasaya sürecek. Tedarik konusunda sorunların yaşandığı sektörde, bu problemlerin ortadan kalkması adına yıllık 20 milyon civarında bir satış hedefleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap