Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apple 2,5 Milyar Dolarlık Bitcoin Almış Olabilir!

Kripto para piyasaları son dönemlerin en durgun günlerini yaşıyor. Tüm bu süreçte bugün gündeme gelen iddialarda ise Apple'ın Bitcoin'e yatırım yaptığı öne sürüldü.

Bugüne kadar Tesla ve Microstrategy gibi dünya devi şirketler Bitcoin başta olmak üzere farklı kripto paralara yatırım yaptı. Mevcut yatırımlar kripto paraların güven kazanması adına oldukça önemli. Ancak bugün gündeme gelen yeni gelişmelerde Apple'ın 2.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptığının belirtilmesi, sektörde büyük bir etki gördü.

Henüz Somut bir veri bulunmuyor olsa da kripto para sektöründe yaşanan düşüşten faydalanarak geleceğe yönelik önemli bir yatırım yapmak isteyen Apple'ın bu konuda dev bir yatırım ile sektöre giriş yaptığı belirtiliyor.

Yatırımlar 2.5 milyar doları aştı!

Twitter'da gündeme gelen gelişmeler güvenilir, farklı kaynaklarda yer aldı. Açıklamaların hepsinde Apple'ın minimum 2 milyar dolar olmak üzere yeni bir yatırım yaptığı belirtildi. Üstelik iddialarda Apple tarafından kısa süre içerisinde konu ile ilgili gelişmelerin resmi bir şekilde aktarılacağı da belirtildi.

Paylaşımlar farklı kanalları üzerinden yapıldı. Ancak özellikle kripto para sektörüne yönelik önemli sızdırmaları ile doğru paylaşımlar yapan GalaxyTrading gibi hesaplarda da gelişmenin yer almış olması dikkat çekmeyi başardı. Üstelik kripto haber platformu ChainLeak ve Jaxon Marketing Group CEO'su Joshuwa Roomsburg tarafından da mevcut iddialar teyit edildi.

Kripto para sektöründe deneyimli isim aranıyordu!

Kuşkusuz mevcut gelişmelerin tek kaynağı Twitter'da yer alan mesajlar değil. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yayınlanan yeni bir iş ilanında, “kripto para sektöründe deneyimli” gibi kriterler belirtilmişti. Bu bakımdan blokzincir tabanlı ödeme sistemi ya da Apple'ın tamamen kendine ait yeni bir kripto para birimini geliştirmesi oldukça mümkün görünüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap