App Store'dan Uygulama İndirememe Sorunu

Bir süredir yaşadığım bir sorundan bahsedeceğim bu yazımda. iPhone'numu gayet güzelce kullanırken iCloud hesabımı değiştirmem gerektiğinden telefonu komple sıfırladım ve yeniden kurulum yaptım. Fakat bu işlemlerden sonra App Store üzerinden bazen uygulama indirememeye başladım. İndirmek istediğim uygulamaların "Yükle" butonuna bastıktan sonra indiriyormuş gibi buton dönmeye başlıyor ve hatta telefonda simgesi beliriyor fakat uygulamayı indirmiyordu. Bu işlemi iptal edip tekrar başlatsam bile bir çözüme ulaşamamıştım. Bende bu konu hakkında biraz araştırdım ve bulduğum çözüm yöntemlerini sizlerle paylaşmak istedim.

1. Yöntem: Reset Atma

Reset atma deyince hemen bir korku sarmasın sizi, komple telefona reset atmayacağız. "Home" tuşu yani ekranın ortasındaki tuş ile birlikte "Power" yani açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun ve 3-5 saniye bekleyin. Telefonunuz birden kapanacaktır. Bu işlem arka planda çalışan tüm uygulamaları resetliyor ve kısaca telefonunuz bir güzel temizleniyor. Telefonunuz kapandıktan sonra normal bir şekilde "Power" tuşuna basarak tekrar açın. Açıldıktan sonra indirmeye çalıştığınız ve indiremediğiniz tüm uygulamalar hep birden inmeye başlayabilir, paniklemeyin. :) Ben bu yöntemle uygulama indirememe sorunumu hallettim.

2. Yöntem: Ağ Ayarlarını Sıfırlamak

Telefonunuzun "Ayarlar" kısmından Genel → Sıfırla → Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği aracılığıyla tüm ağ ayarlarınızı sıfırlıyorsunuz ve indirmede sorun yaşamanıza sebep olan ağ sorunlarını ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

3. Yöntem: Apple Kimliğinizden Çıkış Yapın

Apple kimliğinizi kullandığınız iCloud, App Store, iTunes vb. tüm uygulamalardan çıkış yapın ve telefonu kapatıp tekrar açın. Sonra hesaplara tekrar giriş yapın. Buda sorununuzu çözmede yardımcı olacak bir diğer yöntem.

App Store üzerinden uygulama indirememe sorunu genelde geçicidir. Çünkü bende bazen indirebiliyorken bazen indirememe devam ediyordu. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi 1. yöntem ile sorunumu çözdüm, umarım sizde bu sorundan kurtulursunuz. :) Bu veya benzeri bir sorununuzu yorum atarak bildirirseniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz 2008 yılından beri blog yazan yazar, Teknolojio'da da kurucu pozisyonunda yer almaktadır. Elektrik-elektronik mezunu olmakla birlikte, yazılım geliştirme uzmanı olarak iş hayatına devam etmektedir. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap