Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Aphelios Karşısında Nasıl Oynanır?

Aphelios counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Aphelios karşısında yardımcı olacaktır.

Aphelios çok fazla sayıda alan hasarına sahiptir. Bu nedenle minyon dalgasından olabildiğince uzak durmanız gerekmektedir. Ek olarak, kulenin altında kaldığın zaman kuleye yakın durmamalısın. Bununla birlikte, Aphelios alan hasarıyla kule altında sana hasar verirse kulenin hasarıyla karşılaşabilecektir.

Aphelios ile hasar takasına girmeye çalıştığında zaman zaman dezavantajlı çıkabilirsin. 1. seviyede onunla hasar takasına girmekten çekinmen gerekir. Özellikle yetenek gücü şampiyonuyla oynuyorsan buna dikkat etmelisin. Saldırı gücü odaklı olduğu için maçın erken safhasında senden daha fazla hasar verebilecektir.

Aphelios ile hasar takasında bulunacak en doğru zaman etrafta minyon birliklerinin olduğu zamandır. Çünkü minyon dalgaları söz konusu olduğunda sana saldırırsa minyon birlikleri onlara saldırmaya başlayacaktır. Sen ona hasar vermesen bile minyon birlikleri ona hasar vermeyi başaracaktır.

Strateji

Aphelios seni Q yeteneğinle işaretlediği zaman geri kaçmak için çaba göstermemelisin. Çünkü uzun menzili sayesinde ikinci silahıyla sana vurmayı başarabilecektir. Yakında durmayı başardığın zaman ekstra hasardan kaçınmayı başarabilirsin.

Aphelios oldukça hareketli bir şampiyondur. Onu kovalamayı falan düşünmemelisin. Özellikle savaş sisine doğru kaçtığı zaman neyle karşılaşacağını bilemezsin. Onu takip etmek çok tehlikelidir. Çünkü böyle durumlarda ormancı takım arkadaşına doğru kaçacaktır.

Aphelios'un Infernum silahı aktif olduğu zaman minyon dalgalarından uzak durmalısın. Çünkü bu sayede daha fazla alan hasarı verebilecektir. Aphelios'u minyon dalgasını ittirmek veya sana hasar vermek arasında tercih yapmaya zorlaman gerekir.

Potansiyel

Aphelios özel yeteneğinin getirdiği güç nedeniyle takım savaşlarında oldukça güçlüdür. Takım savaşları başlamadan önce onu ortadan kaldırmaya çalışırsan ekstra avantaj elde etmiş olursun. Bu nedenle takımında ona ulaşabilecek olan şampiyonları doğru konumlandırmaya dikkat etmelisin.

Aphelios'un silahlarına dikkat etmelisin. Çünkü bu silahlar ona farklı güçler kazandırabilecektir. Hasar takasını çok fazla uzatman durumunda bundan avantajsız çıkan taraf olabilirsin. Bu nedenle hasar takasını olabildiğince kısa tutmaya çalışman çok daha doğru olacaktır.

Aphelios ilk eşyasını aldığı zaman oldukça güçlenir. Bununla birlikte koridordaki sürdürülebilirliği artırmış olur. Hasar takası konusunda avantajlı çıkman söz konusu olmadığında onunla savaşmayı düşünmemelisin. Onu daha çok pozisyon dışında yakalamak için çaba göstermelisin.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap