Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Apex Legends'e Çapraz Platform Desteği Geliyor

Respawn Entertainment'ın popüler battle royale oyunu Apex Legends, önümüzdeki hafta çapraz platform desteğine kavuşacak. PC, Xbox One ve PlayStation 4 oyuncularının tamamı için geçerli olacak özellik platform fark etmeksizin oyuncuların birbiriyle mücadele etmesine olanak tanıyacak.

Apex Legends'in ilk kez haziran ayında duyurmuş olduğu çapraz platform desteği önümüzdeki hafta beta sürümüyle oyuncuların karşısına çıkmış olacak. Bu sayede oyuncular şubat ayında çıkan oyunda ilk kez platformlar arası mücadele edebilecekler.

Her ne kadar yeni özellik farklı platformlardan oyuncularla mücadele etmeyi mümkün kılacak olsa bile çapraz platform desteği, çapraz ilerleme desteği sunmayacak. Bir başka ifadeyle herhangi bir platformdaki hesap sadece mevcut platformunda kullanılabilir olacak.

Önümüzdeki haftadan itibaren beta sürümüyle Apex Legends'e eklenecek bu özellikle birlikte Respawnt Entertaintment çeşitli verilere erişim sağlamış olacak. Geliştirici ekip elde ettiği verileri ve aynı zamanda oyunculardan gelen geri bildirimleri değerlendirecek.

Apex Legends'e gelecek olan çapraz platform desteği varsayılan bir biçimde aktif olacak. Bununla birlikte çapraz platform desteği diğer oyunların aksine biraz farklı çalışacak. PC oyuncuları herhangi bir şekilde konsol oyuncularıyla eşleştirilmeyecek.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap