Annie CT (Counter): Annie Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Annie CT (Annie counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Annie karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-9]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Annie karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Annie karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Annie counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Annie counter taktikleri

Annie sersemletme becerisini korumayı başardığı sürece büyük bir tehlikelidir. Ancak sersemletme becerisini tutması demek farm yapma becerisinin azalması anlamına gelir. Sersemletme etkisine maruz kalmadan farm yapmaya çalışmalı ve koridoru ittirmek için çaba göstermelisin.

Annie'nin pasif yeteneğine dikkat etmelisin. Kaç dolum olduğunu iyi kontrol etmelisin. Bu yetenekte çok fazla dolum yoksa Annie ile hasar takasına girebilirsin. Aksi durumda ise hasar takasına girmemeyi tercih etmen çok daha doğru olacaktır.

Q yeteneğinin mana kullanım bedeli oldukça düşüktür. Bu yetenek onun erken evredeki hasar takaslarından avantajlı çıkmasını sağlar. Ancak yeteneğin bekleme süresi oldukça yüksektir. Dolayısıyla bu durumdan faydalanmanın yollarını bulmalısın.

Annie counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Büyü direnci almalı ve aynı zamanda Zhonya'nın Kumsaati gibi eşyalardan destek almaya çalışmalısın. Bu sayede Annie karşısında hayatta kalmayı başarabilirsin. Annie yetenekleriyle oluşturacağı kombinasyonu yapamazsa etkisiz kalır.

Annie'nin hareketsiz bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Özellikle sürekli rahatsız edici hasar verebilen şampiyonlara karşı son derece zayıf kalır. Bu tür şampiyonlar seçerek avantaj elde edebilirsin. Çünkü bu tür hamlelerle onu farklı hamlelere yönlendirmiş olursun.

Takım savaşlarında pozisyon alırken mutlaka öndeki arkadaşların ile arana mesafe koymaya çalışmalısın. Çünkü Annie özel yeteneği ve pasif yeteneğini bir arada kullandığı zaman tüm takıma sersemletme uygulayabilecektir. Mesafeyi korursan buna engel olursun.

Annie'nin potansiyeli

Annie 6. seviye olduğu zaman son derece etkili bir güç artışı yasar. Bu seviyeden sonra ona saygı duymalısın. Çünkü uygulayacağı kombinasyon son derece güçlü olacaktır. Kombinasyonlara izin vermezsen işini kolaylaştırmış olacağını bilmelisin.

Hareketlilik sunan eşyalar aldığı zaman Annie tam anlamıyla ciddi bir tehdide dönüşmüş olur. Her ne kadar etkili olsa bile onu farklı bir pozisyonda yakalamak mümkün olabilecektir. Kitle kontrol etkisi yeteneklerini bu tür senaryolara karşı hazır tutmalısın.

Annie, ileri atılmasını sağlayacak büyüler olmadığı sürece skor elde edebilme potansiyeli düşük bir şampiyondur. Çünkü aradaki mesafeyi kapatabilme konusunda büyük sorun yaşar. Sadece hatalı adım atan veya pozisyon alan şampiyonları avlama konusunda etkilidir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap