Anket Doldurarak Para Kazanmak

Bazen ekstra paraya ihtiyacınız olur ve bu ihtiyacı karşılamak için bir şeyler yapmaya çalışırsınız. Harcamalarınızı azaltsanız bile artık kesinti yapabileceğiniz bir şeyler kalmamış olabilir. Buna rağmen para kazanma potansiyeliniz sadece zamanınız ve emeğiniz ile sınırlıdır.

Hızlı bir şekilde para kazanmak mı istiyorsunuz? Boş zamanlarında biraz ekstra gelir elde edebilirsiniz. Online para kazanmanın en kolay yollarından birisi ise anket doldurmaktır. Şirketler fikriniz için size ödeme yaparlar. Bu ödemeler doğrultusunda kendinize ek gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

  • Anket doldurarak para kazanırken beklentiniz ne kadar olmalıdır? Her anket şirketinin farklı uzunluklarda farklı anket türleri vardır. Ne sunduklarını görmeniz için her birine kayıt olmanız gerekmektedir.
  • Bir anketi doldurmak ne kadar sürer? Anketlerin uzunluğu şirketten şirkete ve anketin türünden türüne değişiklik gösterir. Bazı anketler beş dakika sürerken bazıları otuz dakika dahi sürebilir. Uzun olan anketler her zaman daha fazla para kazandırır.

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Online ortamda anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız belirli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kayıt olurken verdiğiniz bilgiler karşınıza çıkacak anketlerin türlerini belirleyecektir. Bununla birlikte mutlaka göz önünde bulundurmanız gereken üç altın kural vardır.

1. Doğru Anket Firmalarını Seçmek

Doğru anket firmalarını seçmek anket doldurarak para kazanmak için son derece önemlidir. Yapmanız gereken ne tür anket firmalarıyla çalışmanız gerektiğini öğrenmektir. Bunun için aşağıdaki soruları değerlendirmeniz çok iyi bir fikir olacaktır.

  • Anket şirketi senden para istiyor mu? Katılım için sizden para isteyen bir anket şirketine denk gelirseniz kayıt olmamalısınız. Aynı zamanda anket şirketleri kimlik numaranız gibi özel bilgileri sizden talep etmezler. Bu tür şirketlerle karşılaştığınız zaman onlara kayıt olmamayı tercih etmelisiniz.
  • Teklifler şaşırtıcı mı? Karşınıza çıkan anket teklifi çok yüksek ise ekstra kontrol etmenizde fayda vardır. Anket şirketleri çok absürt rakamlarla teklif sunmazlar. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda teklifin bir yem olduğunu anlamalısınız.

2. Olabildiğince Siteye Kayıt Olmak

Anketleri doldurma şansını elde ettiğiniz zaman tıpkı bir gizli müşteri gibi olursunuz. Karşınıza ne zaman bir fırsat çıkacağını bilemezsiniz. Şansınızı artırmak ve daha fazla para kazanmak için mümkün olduğunca çok sayıda anket sitesine üye olmalısınız.

3. Dürüst Olmak

Anket sitelerinin sunduğu tüm soruları dikkatli bir şekilde cevaplamalısınız. Anketlerde doğru veya yanlış diye bir şey yoktur. Ancak anketlere çok hızlı cevap vermek ve aynı anketi tekrar doldurmak siteden ceza almanıza neden olabilecektir.

Şirketler verdiğiniz yanıtları kullanarak kendi işletmelerinde bir strateji oluştururlar. Ayrıca kişisel bilgilerinizi hangi anketlere katılacağınızı filtrelemek için kullanırlar. Yanıtlarınızda dürüst olmak her zaman iyi bir politikadır. Böylece şirketlere yardımcı olurken aynı zamanda ek gelir elde edebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanabileceğiniz Güvenilir Siteler

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız öncelikle doğru anket şirketleriyle buluşmanız gerekmektedir. Global olarak çalışan çok fazla sayıda anket şirketi olsa bile bunların büyük bir kısmı gelişmiş ülkelerden insanları kabul ederler.

Anket doldurarak para kazanmak isterken karşılaşacağınız en büyük zorluk ülke kısıtlamasıdır. Maalesef global anket şirketlerinin pek çoğu Türkiye'den üye kabul etmezler. Üyelik kabul edenlerin bir kısmı ise çok az sayıda anket sunmazlar.

Bunları bir kenara bırakarak global çalışan ve her ülkeden üye kabul eden anket şirketlerine kayıt olup anket doldurarak para kazanmaya çalışmalısınız. Bunun için aşağıda yer alan güvenilir siteleri kullanabilirsiniz. Her birisi kullanıcılarına düzenli olarak ödeme yaparlar.

1. Toluna (tr.toluna.com)

Toluna farklı ülkelerde farklı isimlerle yola çıkan bir platformdur. Sitenin içerisinde anketler dahil olmak üzere para kazanmanızı sağlayacak çok fazla seçenek vardır. Puan tabanlı ödül sistemi üzerinden kazanacağınız puanları daha sonra paraya dönüştürebilirsiniz.

  • Anketler: Temel para kazanma noktanız burası olacaktır. Her anket için 3-30 arasında puan kazanırsınız.
  • Hızlı Oylar: Bunlar kolayca para kazanabileceğiniz ufak görevlerdir. Sadece birkaç saniye içerisinde puan kazanabilirsiniz.
  • Referanslar: Referanslar size ek puan kazandırabilecek seçeneklerdir ama çok fazla beklentiniz olmamalıdır.
  • Üyelik: Siteye üye olduğunuz zaman belirli bir miktar net puan kazanırsınız.
  • Konu Panelleri: Belirli bir miktar puan kazanmanızı sağlayacak seçenektir.

2. Palm Research (palmresearch.com)

Palm Research uluslararası katılımcıları kabul eden bir paneldir. Çeşitli odak gruplarında yer almanızı sağlayan bu anket şirketi sunduğu anketlerle ek gelir elde etmenizi sağlayabilir.

Palm Research panelinde üyelik oluşturmak ücretsizdir. 10$ minimum çekim limitine sahip olan bu anket sitesi ödemeyi nakit olarak yapmaktadır. Bazen ödemeler çok uzun süre bekleyebilir. Eğer bu beklemeyi göze alırsanız Palm Research sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

3. iThink Inc (www.ithinkinc.com)

iThink Inc kendisine ait olan iThink Panel üzerinden kullanıcılarına anketler sunar. Yaklaşık 10-15 dakika süren anketlere katılım göstererek 2-10$ aralığında kazanç elde edebilirsiniz. 35$ minimum çekim limitine ulaştığınız zaman PayPal, Amazon hediye çekleri ve nakit olarak çekim yapabilirsiniz.

Her ne kadar burası global olarak çalışan bir anket şirketi olsa bile genelde Batı ülkelerine öncelik tanıyan anketlere sahiptir. Global olarak yayınlanan anketler söz konusu olduğunda ise sizi hemen bilgilendiren bir şirkettir. Üye olup fırsatları değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

4. iSurvey World (www.isurveyworld.com)

iSurver World üye olduğunuz zaman hesabınıza 5$ tanımlayan bir anket şirketidir. Her ne kadar global olarak çalışan bir firma olsa bile genelde anketleri Latin Amerika bölgesindeki kullanıcılara hitap etmektedir. Buraya üye olarak karşınıza çıkan fırsatları değerlendirme yoluna gidebilirsiniz.

5. Planet Panel (www.planetpanel.net)

Planet Panel global olarak anket katılımcısı kabul eden bir şirkettir. Ödül çekiliş sistemi ile para kazandıran bir anket firmasıdır. Her doldurduğunuz ankette şirketin gerçekleştirdiği aylık çekilişlere katılma fırsatı yakalarsınız. Global olarak hizmet veren bu site 20 ülkeye öncelikli anketler tanımaktadır. Bu 20 ülke arasında Türkiye de yer almaktadır.

5. Opinion Square (www.opinionsquare.com)

Opinion Square puan tabanlı bir anket şirketidir. Size online anketler, mobil anketler ve tarayıcı eklentisi yoluyla puan kazandırabilen bir şirkettir. Topladığınız puanları daha sonradan hediye kartlarına dönüştürebilirsiniz.

6. PaidViewpoint (paidviewpoint.com)

PaidViewpoint global olarak hizmet veren bir anket şirketidir. Paypal ve Amazon hediye kartı ile ödeme yapabilmektedir. Panelde puan sistemi yoktur. Hesabınızda 15$ biriktiği zaman çekim talebi gönderebilirsiniz. Ödemeniz yaklaşık 72 saat içerisinde yapılır.

PaidViewpoint online anketler, mobil anketler ve referanslar aracılığıyla para kazanmanızı sağlar. Bildirimleri açık hale getirdiğiniz zaman her anket fırsatında bildirim alabilirsiniz. Anketlerin uzunluğu 5-6 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

7. Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler mobil cihaz üzerinden yüklenebilen bir uygulamadır. Uygulama düzenli olarak anketler sunarak sizden çeşitli konularda bilgi ister. Burada kazandığınız parayı Google Play kredisi olarak harcayabilirsiniz.

Google Ödüllü Anketler özellikle konum servisiniz açık olduğunda daha fazla anket sunmaktadır. Konum açık tuttuğunuz zaman düzenli olarak çeşitli anket teklifleriyle karşılaşabilirsiniz. Anketlere vereceğiniz cevaplarda ne kadar dürüst olursanız anket alma şansınız bir o kadar yüksek olacaktır.

8. ClixSense (ysense.com)

ClixSense (Ysense), uzun zamandır var olan ve belki anket doldurarak para kazanma konusunda öncü olan markalardan biridir. Bu nedenle çoğu kullanıcı tarafından en güvenilir ve en çok para kazandıran anket şirketi olarak görülür.

ClixSense (Ysense) size sadece anket doldurarak para kazanma fırsatı sunmaz. Aynı zamanda çeşitli görevler ile para kazanabilirsiniz. Belirli kelimeleri Google'da arama, reklam izleme veya uygulama izleme gibi belirli görevleri yaparak paranıza para katabilirsiniz.

ClixSense (Ysense), Skrill ve Payoneer gibi ödeme sistemleri üzerinden ödeme yapabilen bir yerdir. Genelde Türk kullanıcılar Payoneer tercih ederler. Ancak Payoneer 50$ çekim limitine sahiptir. Bu nedenle her ne kadar ClixSense (Ysense) 20$ çekim limitine sahip olsa bile 50$ birikmesini beklemek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca Payoneer'den banka hesabınıza para aktarmak için 2$ ödemeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

Not: 1 Ağustos 2019 tarihi itibari ile siteyi Ysense almıştır.

9. my iyo (www.myiyo.com/tr)

my iyo şirketi kullanıcılarına anket doldurarak para kazanma imkanı sunan bir yerdir. Uzun bir süredir sektörde olan bu şirket üye olduktan sonra size sunduğu anketlerle para kazanma serüveninizi başlatır. Anket doldurarak kazandığınız paraları 20€ minimum çekim limitine ulaştığınız zaman kolayca çekebilirsiniz.

my iyo size aynı zamanda referans sistemiyle puan kazanma imkanı sunar. Sizin referansınız ile üye olan her kullanıcıdan belirli bir miktar (500 puan) puan kazanmış olursunuz.

Bildirimleri açık hale getirdiğiniz zaman her anket yayınlandığında hızlı bir biçimde haberdar olabilirsiniz. Size sunulan anketler yaklaşık 10-15 dakika içerisinde çözülen anketlerdir. Kısa süre içerisinde dolduracağınız anketler ile my iyo üzerinden kolayca para kazanabilirsiniz.

10. Market Agent (panel.marketagent.com/Platform/Login/tr)

1 milyonu aşkın üye sayısıyla dikkat çeken Market Agent firması anket doldurarak para kazandıran en iyi siteler arasındadır. Siteye üye olur olmaz 3€ gibi bir rakam hesabınıza tanımlanmış olur. Her çözdüğünüz anket size 100 puan kazandırmaktadır.

Market Agent referans sistemi her üye yaptığınız kullanıcı başına size 50 puan kazandırır. Bu puanı kazanabilmek için üye yaptığınız kişinin bir anket çözmesi gereklidir. Her ne kadar anket sıklığı az bile olsa fırsatları değerlendirmek için kullanışlı bir adrestir.

11. My Survey (mysurvey.solutions)

My Surver uzun bir süredir var olan anket şirketlerinden bir diğeridir. Ödemelerini nakit olarak sadece PayPal üzerinden yapar. Ancak puan karşılığı alabileceğiniz diğer ödüllere sıcak bakıyorsanız bu adresi kullanarak anket doldurarak para kazanabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız burada yer alan şirketleri kullanmaya başlayarak ilk adımı atabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta anket şirketlerinin minimum çekim limitleri ve size sunmuş olduğu anketlere doğru cevaplar vermektir. Anket şirketlerini kandırmaya çalışırsanız hesabınızın yasaklanması gibi bir problemle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap