Anivia CT (Counter): Anivia Güçlü Rakipleri (S11)

Sezon 11 için en iyi Anivia CT (Anivia counter) seçeneğini mi arıyorsun? Aşağıda yer alan şampiyonlar sana bu konuda yardımcı olacaktır. Unutma, her yeni yama ile birlikte aşağıdaki veriler de güncellenir. Dolayısıyla dilediğin zaman Anivia karşısında güçlü olan şampiyonları burada bulabilirsin.

[widget-8]

Yukarıda yer alan veriler hangi şampiyonun Anivia karşısında daha güçlü olduğunu gösterir. Yüzde ne kadar düşükse o şampiyon Anivia karşısında o kadar etkili demektir. Ayrıca eğer istersen Türkçe olarak Anivia counter bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsin.

Anivia counter taktikleri

Anivia koridor aşamasında son derece güçsüzdür. Farm yapma konusunda problem yaşar çünkü temel saldırı gücü oldukça düşüktür ve yeteneklerinin mana bedeli çok yüksektir. Q yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman onunla güvenli bir şekilde hasar takasına girebilirsin.

Ne olursa olsun Q yeteneğinden uzak durmaya çalışmalısın. E yeteneği ile Q yeteneğinin hasar miktarını iki katına çıkarabilir. Bu nedenle 2. seviyede çok güçlü olur ve genel olarak oyuncuları hazırlıksız yakalayıp sonuç alma eğiliminde bir şampiyondur.

Anivia'nın pasif yeteneğini hesaba katmayı unutmamalısın. E yeteneği oldukça güçsüz olsa bile minyon dalgalarının arasında mücadele etmek seni kısa süre içerisinde ölümle tanıştıracaktır. Ne yaparsan yapmalı ama pasif yeteneğin gücünü küçümsemek gibi bir hata yapmamalısın.

Anivia counter stratejisi

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Anivia'nın en büyük düşmanı kitle kontrolü yetenekleridir. Özel yeteneğini kullandığı sırada onu rahatsız edersen onun geri kaçmasını sağlarsın. Bu sana saldırılarından kurtulma konusunda ekstra avantaj sunacaktır.

Anivia son derece manaya aç bir şampiyondur. Genel olarak mavi güçlendirmeye ihtiyaç duyan en önemli şampiyonlardan biridir. Manası düşük olduğu zaman farm yapma kapasitesi düşmüş olur. Bu tür durumlarda ona doğru hamle yapmaya çalışabilirsin.

Anivia'nın hareket hızı çok düşüktür. Bu düşük olma durumunu en iyi şekilde kullanıp onun hareketsiz olmasından faydalanmaya çalışmalısın. Zaman zaman haritada farklı bölgelere gitmek ve yeni stratejiler geliştirmek faydalı olacaktır.

Anivia'nın potansiyeli

Anivia ilk eşyasını aldıktan sonra biraz güçlenir. Bunun sebebi yeteneklerini kullanabilecek kadar mana kazanmış olmasıdır. Bu eşyalar her ne kadar ona mana verseler bile yetenek gücünü yükseltmezler. Q yeteneğinden kaçabildiğin sürece onunla hasar takasına devam edebilirsin.

Anivia ilk eşyasını bitirdikten sonra tehlikeli olmaya başlar. R yeteneğini kullanarak ortalığı karıştırabilir ve canını saniyeler içerisinde eritme başarısını gösterebilir. Anivia özellikle 2. seviyede ve 6. seviyede güç patlaması yaşar. Bu evrelere çok dikkat etmelisin.

Anivia özel yeteneği olmadan potansiyelini ortaya koyabilen bir şampiyon değildir. Özellikle farm dışı kaldığında çok ciddi sorunlar yaşayabilen bir şampiyondur. Yetenek kitinin bir getirisi olarak, 6. seviyeye ulaşmadan farm yapma konusunda etkili olamayacak kadar zayıftır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap