Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Android İçin En İyi 10 PDF Okuyucu

PDF, en çok kullanılan ve bilinen dosya formatıdır. Ofis çalışmanız veya farklı çalışma amaçlarınız için belgeleri ve diğer dosyaları kontrol etmek için her zaman PDF dosyalarını kullanmanız gerekecektir. PDF'nin başka bir kullanımı e-kitaptır.

Genellikle satın almak için çok para harcayarak kitap okumayı sevmeyiz. Ve bu durumda e-kitap kulağa hoş gelir. Ancak internette bulduğumuz e-kitapların çoğu PDF formatındadır. Yani, bir PDF okuyucunun kullanımı hakkında bilgi edinmelisiniz.

Genel olarak, bir PDF okuyucu uygulaması çok hafiftir ve birçok özelleştirilebilir işlev içerir. Android için en iyi PDF okuyucuyu seçerken temalar, dosya desteklerindeki varyasyonlar, yükleme boyutu ve benzerleri gibi farklı faktörlere öncelik verdik.

1. PDF Reader

Kapak resmiSize tanıtacağımız ilk uygulama PDF Reader. Neredeyse tüm kullanıcıları için bu, Android için en iyi PDF okuyucusudur. Uygulama, mükemmel bir tasarım ve etkileşimli kullanıcı arayüzü ile geliştirilmiştir. Tüm favori kitaplarınızı yönetmenize ve okumanıza yardımcı olacaktır.

Sadece bir belge veya pdf form dosyası değil, bu uygulama DJVU, XPS, FictionBook 2 ve daha fazlası gibi diğer e-kitap dosyalarını çalıştırabilir. Ayrıca, bu metin okuma uygulaması sadece konuşmanızla not almanıza izin verecektir.

2. WPS Office

Kapak resmiWSP Office, Play Store'da bulacağınız uygulamalar içerisinde en popüler üretkenlik ve belge yönetim uygumalarından biridir. Geniş erişilebilirliği korurken çok modern bir arayüzle birlikte gelir. Tek bir noktadan Word, Sheet, Slide ve PDF dosyalarını açabilirsinizi.

İstediğiniz zaman düzenleme veya oluşturma özgürlüğüne sahipsiniz. Kullanımı ücretsizdir ve ayrıca ekstra özelliklere sahip bir premium paket içerir. Abonelik planı tamamen kullanıcılar için bir seçimdir. En önemli özelliği ise PDF dosyaları için imza ve açıklama entegrasyon desteğidir.

3. Adobe Acrobat Reader

Kapak resmiAdobe, Adobe Acrobat Reader adlı amiral gemisini Android'e getirmiştir. Play Store'da bulabileceğiniz uygulamaları yöneten en eksiksiz ve iyi organize edilmiş PDF dosyalardan biridir. Ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak premium özellikler elde etmek için paketlere abone olabilirsiniz.

Bu abonelik hem web hem de mobil cihazlarda çalışır. Çok kullanıcı dostudur ve her türlü PDF dosyasını ve desteklenen dosyaları anında açar. PDF dosyalarına Android telefonlarınızda veya tabletlerinizde herhangi bir yerden erişme konusunda PC benzeri bir özgürlük elde edersiniz.

4. OfficeSuite

Kapak resmiOfficeSuite, üretkenlik, ofis iş yükleri ve cep telefonlarınızdan PDF yönetimi söz konusu olduğunda listenin en başında gelir. Kullanımı ücretsizdir ve benzer alternatiflerde oldukça nadir bulunan birçok premium özellik sunar.

Ayrıca bir premium abonelik seçeneği de vardır. Bu tamamen kullanıcılara bağlıdır. Premium paket, MobiDrive'da 50 GB bulut depolama alanı ve tamamen reklamsız bir deneyim içerir. Uygulama, Android 4.4 ve sonraki sürümlere sahip çoğu cihazda sorunsuz çalışır.

5. Google PDF Viewer

Kapak resmiGoogle, neredeyse tüm kategorilerde çeşitli Android uygulamalarına sahiptir. Bunlardan birisi PDF uygulamasıdır. Google PDF Viewer, Android için en iyi PDF okuyucudur. Milyonlarca kullanıcısı gibi onu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bu uygulama aynı zamanda çok kullanıcı dostu bir arayüz ve çekici bir tema ile tasarlanmıştır. İlk başta, bu uygulama iş amaçları bağlamında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Ancak daha fazla gelişme ile en çok kullanılan PDF okuyucu haline gelmeyi başarmıştır.

6. ReadEra

Kapak resmiAndroid için başka bir basit PDF okuyucu uygulaması olan ReadEra'dır. Readera LLC bu uygulamayı kullanışlı özelliklerle dolu bir yaklaşım ile geliştirmiştir. Farklı PDF okuyucu uygulamalarından gelen avantajları bir araya getirmeye çalışmıştır.

Bu uygulamayla EPUB, MS Word, FB2, TXT, Kindle ve benzeri dosyalar dahil her tür dosyayı kullanabilir ve çalıştırabilirsiniz. Rahat bir görsel ortam oluşturmak için kitap okurken farklı modları da kullanabilirsiniz. Ayrıca, internet bağlantınız varsa, tüm favori e-kitaplarınızı burada bulacaksınız.

7. Simple PDF Reader

Kapak resmiAndroid için en basit PDF okuyucuyu kullanmak istiyorsanız Simple PDF Reader'ı deneyebilirsiniz. Çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve uygulama yükleme boyutu neredeyse hiçbir şey değildir. Ancak bu uygulamada kullanılan araçlar oldukça güçlüdür.

Bu uygulama, depodaki tüm dosyaları otomatik olarak çıkaracak ve bir dosya paylaşım uygulaması gibi, dosyaları başkalarıyla paylaşmanıza izin verecektir. Bu nedenle, zengin özelliklerle dolu olan bu ücretsiz uygulamayı denemek istiyorsanız yüklemeniz yeterli olacaktır.

8. Librera

Kapak resmiHer türden e-kitaba erişimin keyfini çıkarmak istiyorsanız Librera size bu konuda yardımcı olabilecektir. Bu hafif ve ücretsiz uygulama Librera tarafından geliştirilmiştir ve ideal bir PDF okuyucunun içermesi gereken tüm özelliklerle birlikte gelir.

Ancak bu uygulamanın benzersiz kısmı, "yüksek sesle okuma" sistemidir. Bir dosyayı okumaktan hoşlanmadığınızda, bu seçeneği kullanarak sesli kitabı da dinleyebilirsiniz. Ayrıca, seçeneklerin çoğu son derece özelleştirilebilir ve bu nedenle rahat bir okuma ekranı yapabilirsiniz.

9. Moon+ Reader

Kapak resmiAndroid'de kullanılabilecek PDF okuyucuları arasında bir dizi zengin özelliğe sahip olan uygulama Moon+ Read'dir. Bu zarif uygulama size binlerce e-kitap sunacak ve bunları birkaç saniye içinde indirmenize izin verecek.

Hem yerli hem de yabancı e-kitapların keyfini çıkarabilir ve en sevdiğiniz kitapları bulmak için arama kutusunu kullanabilirsiniz. Ayrıca, çok basit bir kullanıcı paneli, bu uygulamayı kullanmaktan asla sıkılmanıza izin vermez.

10. Xodo PDF Reader & Editor

Kapak resmiXodo PDF Reader, PDF okuma ve düzenleme konusunda sektörün en iyi işlevlerine sahip eksiksiz bir belge yönetim uygulamasıdır. Yalnızca bir PDF okuyucu ve düzenleyici değildir ve bir belge yöneticisi, dosya dönüştürücü ve paylaşım uygulaması olarak çalışır.

İster tablet ister telefon olsun, Android cihazlarda sorunsuz çalışır. Kullanıcı arayüzü modern ve materyalisttir. Neredeyse her zaman cihazın ekran en boy oranına göre uyar. Sorunsuz bir PDF okuyucu arıyorsanız Xodo PDF Reader & Editor size yardımcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap