Android Cihazlardaki WhatsApp'a Yeni Bir Güvenlik Tercihi Ekleniyor

Facebook'un mesajlaşma uygulaması olan ve milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp, Android cihazlarda güvenlik önlemlerine bir yenisini ekliyor. Android cihazlarda parmak izi tarayıcısı bulunan uygulamaya yüz tarama sistemi de ekleniyor. Geliştirilen özellik ile Whatsapp kullanıcıları yüzlerini taratarak uygulamaya giriş yapma imkanı elde edebilecek.

Facebook, biyometrik güvenlik yöntemi olan yüz tarama sistemini geçtiğimiz zamanlarda iOS cihazlar için kullanıma sunmuştu. Android cihazlarda da sinyalleri verilen güvenlik sistemini yüz tarama özelliğine sahip olan cihazlar kullanabilecek. Parmak izi tarayıcısı bulunmayan cihazlara sahip kullanıcılar için oldukça sevindirici bir haber olsa da yine de bir süre beklemeleri gerekecek.

BiometricPrompt API kullanılarak geliştirilmesi beklenen özelliğin kullanıma sunulma tarihi henüz belli değil ancak beta sürümünde görülen çalışmalar yakın bir zamanda özelliğin sabit sürümde aktif olarak kullanıcılara sunulacağını gösteriyor.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap