Android Auto Car'a Oyun Desteği Geliyor

Google, araçlarda sunmuş olduğu Auto Car için oyun desteği getiriyor. Paylaşılan yeni görsellere göre HTML5 oyunları araç ekranlarında artık oynanabilecek.

Google tarafından desteklenen ve HTML 5 oyunlarına erişilmesini imkan tanıyan GameSnacks platformu, artık Auto Car’da da desteklenecek. GameSnacks adı ile yeni bir panelin yer almaya başladığı otomobil sisteminde, kişiler bekleme sürelerini oyun oynayarak daha keyifli bir şekilde geçirebilecek. 

Yeni özellik Reddit’te keşfedildi

İlk olarak Reddit’te u/MillionMileM tarafından paylaşılarak keşfedilen yeni özellik, ekran görüntüleri ile birlikte kısa süre içerisinde popülerlik kazandı. Pek çok farklı kullanıcının da araçlarında test ederek onayladığı mevcut yenilik Google tarafından resmi bir şekilde açıklanmamış olsa da şimdiden öğrenildi. Bu bakımdan kısa süre içerisinde Google tarafından tanıtılarak resmiyet kazanması beklenen araç oyun desteği, çok sayıda oyunu barındırıyor.

2020 yılı itibari ile geliştirilmeye başlanan mevcut oyun projesi, Google tarafından internet tarayıcıları üzerinden de erişilebilir hale getirilmişti. Android, iOS ve bilgisayar desteği ile geliştirilebilir bir proje olarak dikkat çeken GameSnacks, araçlarda da yer almaya başlayacak. Şu anda araçlarda 3 oyuna erişim sağlansa da yapılan son güncellemenin kodlarında Zoo Boom, Onet Connect Classic, Cannonballs 3D, Pin the UFO, 2048 Giant, Find 500 Differences, Unblock That ve Bubble olmak üzere 8 farklı HTML5 oyununa bağlantılar sağlanıyor. Bu bakımdan kademeli bir şekilde tüm oyunların platformda desteklenmesi bekleniyor.

Mevcut sistem ile ilgili paylaşılan ekran görüntüleri ise şöyle; 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap