Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Android 12 Resmi Olarak Yayınlandı!

Google, Android 12 için yaptığı yeni açıklama ile birlikte süreci resmen başlattı. Google geçtiğimiz yıla göre bu yılki tanıtımda biraz daha geç kaldı.

2020 yılının Eylül ayının ilk Pazartesi günü itibari ile Android 11 işletim sistemini kullanıcılar ile buluşturan Google, 1 aylık gecikmenin ardından Android 12 için resmi duyuruyu gerçekleştirdi. Şirket yaptığı açıklamada Android açık kaynak projesine Android 12'nin eklendiğini ve kullanıcıların markalar tarafından yapılacak geliştirmeler sonrasında telefonlarında yeni güncellemeyi alabileceğini duyurdu.

Bilindiği üzere şirket geliştirilen işletim sistemlerini tüm Android cihaz geliştiricileri ile paylaşıyor ve ardından markaların yaptığı özel çalışmalar ile birlikte işletim sistemi güncellemeleri kullanıcılara sunuluyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde cep telefonu geliştiricileri tarafından yapılacak özel çalışmaların ardından yeni işletim sistemi için güncellemeler gönderilmeye başlanacak.

"Bu Yılın Sonunda" Geliyor

Google; Samsung, OnePlus, Oppo, Realme, Tecno, Vivo ve Xiaomi kullanıcıların Android 12'yi "bu yılın sonunda" alacağını öne sürüyor;  Bu bakımdan işletim sistemi güncellemelerinde çok daha hızlı bir süreç yaşanabilir.

Uzun zamandan beri beklenen açıklamanın yapılması ile birlikte yeni döneme dair tüm soru işaretleri giderilmiş oldu. Önümüzdeki günlerde işletim sisteminin güncelleme detayları hakkında şirketler tarafından yeni paylaşımların yapılması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap