Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Amumu Karşısında Nasıl Oynanır?

Amumu counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan çeşitli ipuçları sana Amumu karşısında yardımcı olacaktır.

Amumu oyunun erken evresinde son derece güçsüz ve etkisizdir. Özellikle orman baskınları düzenlemek bu seviyelerde çok iyi bir seçenek olabilir. Bir şekilde onu bulmalı ve erken evrenin avantajıyla onu öldürmeye çalışmalısın.

Amumu aldığı ilk iki güçlendirmeye bağımlı bir şampiyondur. Bunlardan birini çalmayı başarırsan veya mavi güçlendirmede onu öldürebilirsen çok iyi bir iş yapmış olursun. Bu onun erken evredeki gücünü olabildiğince azaltacak bir durumdur.

Amumu 6. seviyeye ulaşana kadar farm yapacaktır. Ondan erken baskınlar falan beklememelisin. Bu nedenle bayrağı önden taşımak önemlidir. Sürekli onun kamplarını çalarak senden sonra hamle yapmasını sağlayabilir ve böylece büyük bir avantaj elde edebilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Amumu takım savaşlarında son derece güçlü bir şampiyondur. 6. seviyeye ulaştıktan sonra kule altına girmek dahil pek çok şeyi deneyecektir. Bu konuda dikkatli olmalı ve çeşitli hamleler ile ona karşılık vermeye çalışmalısın.

Takım savaşlarında ona düşen görev başlangıcı yapmaktır. Yapacağı hamleler az çok bellidir. Onun için kolay hedef olmadığın sürece hiçbir problem yaşamazsın. Ancak onun için kolay hedef olursan seni takımından ayrı bırakmak için her türlü fırsatı değerlendirecektir.

Potansiyel

Amumu 6. seviye olduğu zaman çok muazzam bir güç artışı elde eder. Yaptığı her hamle bir skorla sonuçlanabileceği için çok dikkatli olmalısın. Hatta karşı baskınlar düzenleme konusunda kendini hazırlaman gerekir. Adım adım onu takip etmeye çalışmalısın.

Amumu her zaman Çivili Zırh almaya çalışan bir şampiyondur. Bu nedenle takımındaki saldırı gücü şampiyonlarının zırh delme eşyalarına yönelmesi iyi bir fikir olacaktır. Ancak Amumu eşyalarını tamamlamaya başladığı zaman 2v1 dahil pek çok senaryoda etkili olabilecektir.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum.

Yorum Yap