Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

AMD Radeon PRO W6000 Serisini Duyurdu

AMD Radeon PRO W6000 adını verdiği yeni serisini resmen tanıttı. Yeni nesil ekran kartları önceki versiyonlara göre yüzde 79'a varan performans artışı sunuyor.

Ekran kartları alanında NVIDIA ile ciddi bir rekabet içerisinde bulunan AMD, yeni nesil ekran kartları için resmi tanıtımlarını yaptı. İş istasyonları için geliştirildiği belirtilen yeni grafik kartları, önceki versiyona göre çok daha hızlı bir performans sunarken 2249 dolardan fiyatı ile ilk model satışa çıkarıldı.

Radeon PRO W6000 serisi iş istasyonu olarak adlandırılan yeni ekran kartlarında; mimari, tasarım, ultra yüksek çözünürlüklü projeler, karmaşık tasarımlar ve mühendislik simülasyonları hedeflenmiş. Mevcut sektörler için yeni bir çalışmanın yapıldığını aktaran AMD, mevcut seri ile birlikte beklentileri karşılayacak performansın ve verimliliğin sunulacağını belirtti.

Radeon PRO W6000 Serisinde Neler Var?

Yapılan tanıtıma göre seri dahilinde piyasaya sürülecek ilk ürünler Radeon PRO W6800, Radeon PRO 6600 ve Radeon PRO W6600M olacak. Üç yeni model ile seriyi tanıtan AMD, en güçlü model olarak Radeon PRO W6800’ü öne sürdü. MD RDNA 2 mimarisi üzerine inşa edilen yeni GPU’lar, 128 MB'a kadar AMD Infinity önbellek, akıllı erişim belleği ve AMD Radeon PRO Viewport Boost desteği sunuyor.

Diğer 2 model satışa sunulmamış olsa da Radeon PRO W6800 GPU 2.249 Dolarlık fiyatı ile şu anda satın alınabilir durumda. Tanıtımda yer verilen detaylara göre Radeon PRO W6600 modeli 2021 yılının 3. çeyreği itibariyle piyasaya sunulacak ve 649 dolarlık etiket fiyatına sahip olacak. Radeon PRO W6600M ise 2021 yılının Temmuz ayı itibariyle pazarda yer alacak. Mevcut model için fiyat bilgisi ise paylaşılmadı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap