Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Amazon’un Astro Robotu Tanıtıldı

Evlerde adeta devriye polisi gibi dolaşacak yeni robot tanıtıldı. Amazon’un yeni tanıttığı Astro isimli robot, özellikleri ile dikkat çekiyor. 

Son dönemlerde akıllı ev aletlerini yönelik önemli gelişmeler yaşanıyor. Akıllı kameralar, kapı zilleri, buzdolapları ve fırınlar derken yeni bir akıllı ürün daha tanıtıldı. Amazon tarafından gerçekleştirilen özel lansman ile duyurusu yapılan yeni akıllı robot, Astro olarak adlandırıldı.

Amazon Alexa yapay zeka asistanı ile entegreli bir şekilde çalışacak yeni robot, böylece kullanıcıların pek çok farklı işlemini de kolay bir şekilde yapmasına imkan tanıyacak. Özel yüz tanıma sistemine sahip olan Astro, eve gelen yabancı kişileri tespit ettiğinde özel Uyarı sistemleri ile ev sahiplerini bilgilendirecek.

Böylece evden uzakta olunduğu dönemlerde eve hırsız girmesi gibi durumlarda robot, etkin bir şekilde görevini tamamlayacak.  Üzerinde özel bir kamera bulunan ve böylece çevre kontrolü yapabilen yeni robot, ev sakinlerinin evde olduğu durumlarda da onların peşinden giderek ihtiyaç duyulan anlarda verilen görevleri yerine getiriyor.

Astro Özellikleriyle Dikkat Çekiyor

Pek çok farklı müzik uygulaması ile desteklenen yeni robot, böylece müzik çalma vb. farklı işlevlerde de kullanılabiliyor. Yapay zeka asistanı ile entegre olması sayesinde, Amazon Alexa Asistan'ı ile yapılabilecek tüm işlemler Amazon’un Astro robotu ile yapılabiliyor. Telefon üzerinden kolay bir şekilde yönlendirilebilecek olan robot, belirlenen görevler dahilinde kesintisiz bir şekilde çalışma özelliğine sahip. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap