Amazon, Crucible Oyununu Kapatma Kararı Aldı

Amazon, Amazon Games stüdyosu tarafından geliştirilen oyunu Crucible'ı geçtiğimiz Mayıs ayında ücretsiz bir şekilde oynanacak bir biçimde çıkartmıştı. Her ne kadar oyun yoğun ilgi görmese bile belirli kesimin dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Mayıs ayında çıkışı yapan oyun, Temmuz ayına gelindiğinde kapalı beta sürecine tekrar çekildi. Kapalı betada olan oyun, Steam oyuncuları tarafından oynanabilir durumdaydı. Ancak son gelen bilgilere göre artık bu da son bulacak.

Oyun geliştiricilerinin yayınladığı bir blog yazısında kapalı beta sürecinde gelen geri bildirimlere dayanarak geliştirme aşamasına devam etmeme kararı alındığı açıklandı. Tüm oyun içi ödemelerin geri ödemesini yapacak olan Amazon, mevcut ekibi ise diğer oyunlarına yönlendirecek.

Amazon'un bir şekilde VALORANT ve Overwatch gibi oyunların karşısında konumlandırdığı oyun başlangıçta umut verse bile sonradan oyuncu sayısı epey bir düşüş yaşamıştı. Görünüşe göre firma daha fazlasına dayanamadı ve oyunun fişini çekme kararı aldı.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap