Amazfit Neo Akıllı Saatinin Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Huami, Amazfit Neo isimli akıllı saatini Türkiye’de satışa sundu. Akıllı saat, eski tarzdaki plastik gövdeye sahip dijital saat görüntüsü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Amazfit Neo, 1.2 inç ekran boyutuna sahip olarak kullanıcılara sunuluyor. Ekranın diğer akıllı saatlerde olduğu gibi dokunmatik değil, fiziksel tuşlar ile kullanılıyor yani tamamen nostaljik. Akıllı saat, nabız ölçüm sensörü, uyku takibi, spor takibi gibi bir akıllı saatte var olan özellikleri barındırıyor. Saat ayrıca 50 metre derinliğe kadar su geçirmez yapıya sahip.

Amazfit Neo, sahip olduğu Bluetooth 5.0 desteği ile Android ve iOS cihazlarla uyumlu olarak çalışabiliyor. Akıllı saatin batarya kapasitesi ise 160 mAh, ancak düşük güç tüketimine neden olan yapısı nedeniyle 37 gün kullanım imkanı sunuyor.

Amazfit Neo, Türkiye’de resmi garantisi olmadan satışa çıktı. Yurt dışında 40 dolar fiyat etiketi olan akıllı saat ülkemizde renk farklılığına bağlı olarak 480 ve 502 lira fiyat etiketine sahip olarak satılıyor. Birçok akıllı saatin sahip olduğu temel özellikleri barındırsa da eksiklikleri bulunan Amazfit Neo'nun yüksek fiyatı nedeniyle pek bütçe dostu olduğu söylenemez.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap